4 GB RAM 256 GB SSD ve 2 GB ekran kartı vs 8 GB RAM 256 GB SSD

Emin..08

Hectopat
Ben bilgisayar almayi düşünüyorum. 2 bilgisayar var markaları, özelliklerinin hepsi neredeyse aynı farkları. Şunlar.

Biri 4 GB RAM 256 GB SSD ve 2 GB ekran kartı
Diğeri ise 8 GB RAM 256 GB SSD

Not: Fiyatları aynı markaları özellikleri falan iclerinde AMD Ryzen 5 var. Bilgisayarı alma amacim tez yazmak, sunum yapmak, 5,10 dakikalik video editlemek. Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartı bulunan modeli tercih etmenizi öneririm.
300 tl daha verip daha sonra 4 GB RAM alınabilir fakat 2 gb ekran kartını sisteme dahil etmek için 1000 liradan fazla bir masraf yapmanız gerekir (M2 E-GPU veya Thunderbolt 3 Ekran Kartı kutusuyla(ki bu kutuların boş halleri 2.000 tl den aşağı satılmıyor))
Yine de bilgisayarların linklerini atarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Ryzen 5 2600X seçip depolamayı artırabılırsın. X varyasyonları editler yayınlar için daha iyi duyum aldım. Belirttiğim gibi sadece duyum yanlış da olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki bilgisayarın da linkini bırak inceleyip söyleyelim. Link yoksa tüm özelliklerini yaz.

Not:cezam olduğu için cevap veremedim iki bilgisayarında linkini koydum
Dostum arkadaşlar yazmışta sistem özelliklerini paylaşmamışsın. Paylaşırsan yardımcı olabiliriz.
Paylaştım

Son düzenleme:
Amaçların doğrultusunda tercih etmen gereken cihaz 8GB RAM harici ekran kartsız olan model olandır. Vega8 ile aralarında zaten çok fark yok. Yalnız bil ki ekran 14" yani çok ufak ama işimi görür diyorsan bilemem. Yani Acer Swift3 SD314-41-R46C olanı alman daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı