4 GB RAM, 3 GB kullanılabilir sorunu

41326

Kilopat
Merhaba arkadaşlar bir problemim var ve çözmem an meselesi.

Sorunum ise şu

1 ay önce 2 GB RAM aldım. Önceden bilgisayarımda zaten 2 GB vardı. Onu da alınca 4 GB oldu. Fakat bu 4 GB bellekten sadece 3 GB kullanıyor.
Görev yöneticisinden baktığımda yüklü bellek 4096 kullanılabilir (toplam) bellek 3071 mb yazıyor.
Bu yüzden dolayı mesela Battlefield 4, Gta 5 gibi oyunları rahatlıkla oynayamıyorum.
Her yolu denedim.
BIOS güncelle dediler fakat aklıma şu soru takıldı. Kullandığım bir USB var onu boottable yapsam yeniden içine müzik gibi dosyalar atabilir miyim?
Bir sorun olmaz dimi çünkü ağabeyim onu teyibe takıyor.
Arkadaşlar başka çözüm varsa söyleyin yoksa da USB öyle yapsam yine de içine müzik atılır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet dediğin gibi tüm sistem özelliklerimi koydum.

Biosada baktım orada da 3071 mb yazıyor biosu güncellemem tek çare sanırım.

Ekran Alıntısı.JPG

Ya artık yeter bu bilgisayarı parçalamak için kendimi zor tutuyorum !

Arkadaşlar lütfen bir yardım edin bu sorun yüzünden CS GO'da mesela zorlanıyorum sürekli donmalar oluyor ve bu da benim oyun performansımı etkiliyor 2 aydır Legendary Eagle Master'a yükselemedim.

Sanki bilgisayarı güçlendirdikçe bilgisayar daha kötü oluyor daha yeni 500 gb harddisk aldım ram aldım daha kötü oluyor sanki.

Şu ram sorununu çözebilirsem rahatlayacağım.

Sağdaki ekran kartı penceresinde gözüme birşey çarptı (büyük ihtimal pc yi değiştirdin ama genede söyliyim) Ekran kartın paylaşımlı ve 1gb ram paylaşıyor sebepi oymuş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı