4 GB RAM için en iyi Windows 10 sürümü

Modlanmış sistemler var Windows 10 lite diye geçiyordu galiba bi deneyin derim, düşük bellek miktarı bulunan pclerde SSD çok önemlidir, HDD'in olduğu için pek fark yaratmaz bence
Yakın zamanda SSD, Ram takviyesi yapacağım fakat alana kadar bu şekilde idare etmem gerekecek gibi duruyor en azından hafif bir sürüm bulabilirsem iyi olur.

Yanlış bir ön yargı hocam. Özellikle günlük kullanım için Linux Windows'tan çok daha işlevsel ve rahat.
Kişiden kişiye değişebilir sana rahattır bana değildir.

4 GB donmadan calışan Windows 10 sürümü bulamazsın( LTSC kullanmadığım için bilmiyorum) Linux kurabilirsin Lubuntu MX Linux kullanabilirsin ikisi boşta 500 MB ile 1GB arası kullanıyor.

Kişiden kişiye değişebilir sana rahattır bana değildir.

Benim kastettiğim şey birçok Linux dağıtımını kullanırken Windows'u aramazsınız bile. Kısayollardan tutun birçok şey ortak. Üstelik uygulama indirmek daha kolay ve hemen hemen her son kullanıcı odaklı dağıtım bir son kullanıcının ihtiyaç duyabileceği tüm paketler yüklü geliyor. İşletim sisteminizi indirdiğiniz haliyle hiç sorun yaşamadan kullanabiliyorsunuz.

O özelliklere sahip bir sisteminiz varken kırpılmış Windows sürümleriyle cebelleşmek yerine düşük sistemlere sahip kullanıcılara odaklanan Linux dağıtımları size çok daha rahat bir kullanım sunacaktır.

Linux Mint Cinnamon'u bile rahatça kullanabilirsiniz ki cinnamon ağır bir masaüstü ortamı.

Yeni konular

Geri
Yukarı