4 GB RAM'e sahip bilgisayara AV önerisi

Etiket için teşekkürler. Konu sahibi işlemci ve RAM takviyesi yapabilir. Hatta yapsa daha iyi olur. 16 veya en azından 8 GB RAM'e yükseltmesini öneririm. İşlemci olarak da i9 veya i7'ye yükseltebilseydi iyi olurdu ama laptop olduğunu belirtmiş.

@yilmazz05 AV gerekli, gereksiz diye diretenleri hali de ortada. Fidye virüsüne doydular adeta. Kaspersky, Windows'un dahili korumasından bile az kaynak kullanıyor. Kaspersky kullanabilirsiniz :)

Etikey için teşekkürler. Konu sahibi işlemci ve RAM takviyesi yapabilir. Hatta yapsa daha iyi olur. 16 veya en azından 8 GB RAM'e yükseltmesini öneririm. İşlemci olarak da i9 veya i7'ye yükseltebilseydi iyi olurdu ama laptop olduğunu belirtmiş.

@yilmazz05 AV gerekli, gereksiz diye diretenleri hali de ortada. Fidye virüsüne doydular adeta. Kaspersky, Windows'un dahili korumasından bile az kaynak kullanıyor. Kaspersky kullanabilirsiniz :)
Teşekkür ederim ilginiz için.

Norton hafif ve çok güçlü bir AV. 3 aydır Norton 360 Standart kullanıyorum. Gerçekten çok başarılı.
Hafif olmasının sebebi çalışmaması(!) 😂
Eskiden kendi kendine çöken veya "Yanıt verniyor." hatası veren bir AV idi kendisi. Günümüzde herhangi bir teste bakarsanız Norton, AVG/Avast'ın bile gerisinde bir AV'dir. Norton'un Kaspersky veya Bitdefender alternatifi olduğu iddia bile edilemez. Kaspersky ve Bitdefender günümüzde en başarılı iki AV'dir.

Hafif olmasının sebebi çalışmaması. 😂
Eskiden kendi kendine çöken veya "Yanıt verniyor." hatası veren bir AV idi kendisi. Günümüzde herhangi bir teste bakarsanız Norton, AVG/Avast'ın bile gerisinde bir AV'dir. Norton'un Kaspersky veya Bitdefender alternatifi olduğu söylenemez bile. Kaspersky ve Bitdefender günümüzde en başarılı iki AV'dir.
Yanlış bilgilendirme.

Norton AVG ve Avast ile karşılaştırılamaz bile. Rakip değiller.

Norton genel itibariyle testlerde Kaspersky ve Bitdefender ile aynı sıralarda yer alır.

Hangi teste bakıyorsunuz bilmiyorum.

Hocam bilgilerimi güncellemem gerekiyormuş sayenizde fark ettim fakat yine de bu Kaspersky ve Bitdefender'in Norton'dan bir tık önde olduğu gerçeğini değiştirmez.
Aşağı yukarı zaten aynılar. Bir ay birisi öne geçiyor diğer ay birisi. Genel itibariyle hep aynı çizgideler. Zaten üçü de kaliteli ve önerdiğim yazılımlar.

Geri
Yukarı