4 GB RAM'i yükseltme önerisi

Siesto

Femtopat
Daha fazla  
2 slot var ve toplam 4 GB RAM, yükseltmek istiyorum. Tek 8 alıp 2 ile kompinlemek mi? Toplam da 10.
2 adet 4 alıp çift Dual kullanmak mı, hangisinden feragat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 ile kombine etmeniz biraz zor, yüksek ihtimalle uyuşmaz. 2 adet 4 veya 8 GB RAM alıp kullanın.

Ben olsam bir 4 GB daha alırdım. 2x4 GB yapardım. Daha sorunsuz çalışırdı.
Sorun o 4 değil 2×2
Uyuşmamadan kastım çipleri farklı olacağından uyuşma sorunu olur. Eğer uyuşursa dediğiniz gibi Flex olarak çalışır.
Flex olarak çalışmak ne demek, yani 8+2 mi yapmalıyım 2 leri çıkarıp mhz yüksek 2 tane 4 gb ram mı tek 8 rammı. Yani ramı 10 yapmak mı daha performans ve fayda verir 8 yapıp mhz yüksek tutmak mı?
Uyuşmamadan kastım çipleri farklı olacağından uyuşma sorunu olur. Eğer uyuşursa dediğiniz gibi Flex olarak çalışır.
Flex olarak çalışmak ne demek, yani 8+2 mi yapmalıyım 2 leri çıkarıp mhz yüksek 2 tane 4 gb ram mı tek 8 rammı. Yani ramı 10 yapmak mı daha performans ve fayda verir 8 yapıp mhz yüksek tutmak mı

Siz çok yanlış anlamışsınız. 8+2 yapsanız 2 GB ayrı çalışır sadece 8 GB performansı alırsınız. En başta dediğim gibi yapın, sorun olmayacaktır. Eğer ne alacağınız hakkında fikriniz yoksa sisteminizi belirtip RAM önerisi konusu açabilirsiniz. Açarsanız beni de etiketleyin, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Dual Channel yani aynı RAM'den 2 tane koymak daha iyi sonuçlar verecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…