4 GB RAM'li sistem Windows 10 kaldırır mı?

Bir yıldır Windows 10 kullanıyorum fakat şunu fark ettim bilgisayarım sanki Windows 10 kaldıramıyordu. Bunun nedeni HDD kullandığımdan dolayıdır fakat yakın bir zamanda SSD almayı düşünüyorum ve bilgisayarım bayağı güçsüz olduğundan Windows 10 fazla güç istiyor olabilir. Hazır SSD'yi aldığımda işletim sistemini SSD'ye kuracağım bundan dolay. I sizce bilgisayarım Windows 10 kaldırır mı? Kaldırmazsa Windows 8.1 mi kullanmalıyım?

PC özellikler: 3.nesil Intel Pentium 2 çekirdek 2 iş parçacıklı 2 GHz dahili grafik birimli işlemci ve 4 GB DDR3 1330 MHz tek kanal RAM.

İşletim sistemi: Windows 10 sürüm 2004.

Benim sistemim 4 GB RAM, ekran kartı yok, 60 GB HDD var ve işlemci çöp ama yine de kaldırıyor.

Hocam Windows 10 kullanıyorum ve 2 GB 800MHz RAM'de ve Pentium E5300 var HDD var sizin böyle yazdığınızı görünce bir garipsedim benimki akıcı çalışıyor.

Bir yıldır Windows 10 kullanıyorum fakat şunu fark ettim bilgisayarım sanki Windows 10 kaldıramıyordu. Bunun nedeni HDD kullandığımdan dolayıdır fakat yakın bir zamanda SSD almayı düşünüyorum ve bilgisayarım bayağı güçsüz olduğundan Windows 10 fazla güç istiyor olabilir. Hazır SSD'yi aldığımda işletim sistemini SSD'ye kuracağım bundan dolay. I sizce bilgisayarım Windows 10 kaldırır mı? Kaldırmazsa Windows 8.1 mi kullanmalıyım?

PC özellikler: 3.nesil Intel Pentium 2 çekirdek 2 iş parçacıklı 2 GHz dahili grafik birimli işlemci ve 4 GB DDR3 1330 MHz tek kanal RAM.

İşletim sistemi: Windows 10 sürüm 2004.
Öncelikle HDD'ne bakalım. Bad sector var mı yok mu diye HD Tune programı ile tarama yap. Bad sector varsa, dosyalarını yedekle ve SSD'ye geç. Sonrasında, detaylı olarak, pc'ni temizle, komple sök her şeyi temizle. İşlemci termal macun yenile. Tüm bu dediklerimi yaptıktan sonra, SSD takviyesi, temizlik ve bakım sonrası, temiz bir windows 10 home single language kurulumu yap. Sistemin stabil çalışacaktır.

Geri
Yukarı