4 GB ve 2 GB RAM ile donanıma ayrılan RAM sorunu

2509mert

Centipat
Selamun aleyküm,

4 GB ve 2 GB olmak üzere 2 adet RAM'im bulunmakta. Bu RAM'ların ikisini takıp kullandığımda donanıma 2581 MB ayrılıyor. Kullanilabilir alan 3447 oluyor. Ben de Tek tek takıp RAM'lerin her birinin donanıma ne kadar yer ayırdığını öğrenmek istedim ve bilgisayarı kapatıp her biri için tek tek takıp denedim. RAM için olan 2 slot girişimde çalışıyor.

4 GB RAM'i tek taktığımda 553 MB donanıma ayrılmış gösteriyor. Kullanilabilir alan 3447 MB oluyor.

2 GB RAM'ı tek taktığımda ise 37 MB donanıma ayrılmış gösteriyor. Kullanilabilir alan 1963 MB oluyor.

- Buradan çıkardığım bilgi -
2 RAM'ı birlikte taktığımda 2 GB olan RAM'ım donanıma ayrılmış gösteriliyor ve 3447 MB kullanılabilir alan oluyor. 4 GB RAM'i tek taktığımda zaten 3447 MB kullanilabilir alanım oluyor. 2 RAM'ı birlikte taktığımda 2 GB'lık RAM'ımı donanıma ayıran şeyin ne olduğunu anlayamıyorum. Bunun yazılımsal olarak bir çözüm yolu olmalı.

Bu RAM'in tamamını verimli bir şekilde kullanmak istiyorum. Bilgili arkadaşlardan destek bekliyorum.

asdas.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
PC optimizasyon sıkıntısı yaşamamak için az RAM 'de servislerini kapatır ve sana yaşama alanı bırakır. Ortalama RAM aralıklarına geldiği zaman servisler ve özellikler çalışmaya başlar ve bunların gereksinimleri için kendine RAM aralığı kadar yer ayırır. Fazla RAM takmaktan başka pek yapabileceğin bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı