4 gün devamsızlıkla takdir alınır mı?

Lukashenko

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8. sınıf öğrencisiyim. Geçen hafta bir gün hariç tüm günlerde okula gitmedim. Ve özürsüz devamsızlığım 4 oldu. Haftaya zorunlu olarak okula gitmem lazım. Peki gelecek hafta gelmesem devamsızlık sayarlar mı? Yoksa devamsızlık saymazlar mı?

Arkadaşlar 8. sınıf öğrencisiyim. Geçen hafta bir gün hariç tüm günlerde okula gitmedim. Ve özürsüz devamsızlığım 4 oldu. Haftaya zorunlu olarak okula gitmem lazım. Peki gelecek hafta gelmesem devamsızlık sayarlar mı? Yoksa devamsızlık saymazlar mı?
Son hafta da olsa devamsızlık sayılır, bildiğim kadarıyla özürsüz devamsızlık hakkı 10 gün.
Toplamda 10 gün okula gitmeme hakkınız var. Üstüne çıkmayın derim.

5 gün altındaysa tabii ki alınır. Perşembe gününe kadar genelde yazılıyor. Perşembe günü karne basıldığı için yazılmıyor. Okuldan okula değişiklik gösterir elbette.

Okulun son haftası yoklama göz korkutmak için alınır. Bu e-okula asla işlenmez. Bizim zamanımızda da öyleydi 4 devamsızlığın varsa son hafta rahat ol o devamsızlık yazılmaz.

Okulun son haftası yoklama göz korkutmak için alınır. Bu e-okula asla işlenmez. Bizim zamanımızda da öyleydi 4 devamsızlığın varsa son hafta rahat ol o devamsızlık yazılmaz.
İşleniyor. İşlenmiyor diye bir durum yok. Dediğim gibi okuldan okula değişiklik gösterir. Ancak bu asla işlenmeyeceği anlamına gelmiyor. İdare tarafından veya öğretmen tarafından kesin bilgi alması şart.

Geri
Yukarı