4 Katlı evde kablosuz bağlantı nasıl yapılır?

Orkan27

Hectopat
Merhabalar, dün açtığım konuda modem konusunda çok yardımcı oldular. Öncelikle teşekkürler. Ama şu an bir sorum daha var. Yeni taşınacağımız ev 4 katlı. Benim odam da en üstte ve internetle çok işim olduğu için bağlantının kesilmemesi için benim odama koymama karar verdik. Ama en katta da ailem olacak. Onlarda akşamlar genelde sosyal medya da oluyorlar nadiren de film falan izliyorlar. Mümkünse kablosuz şekilde en üst kattan en alt kata nasıl bağlantı çok fazla azalmadan taşıyabilirim? Cevaplarsanız sevinirim. Yardımınız için teşekkürler. Modem: VR600.

Merhabalar, dün açtığım konuda modem konusunda çok yardımcı oldular. Öncelikle teşekkürler. Ama şu an bir sorum daha var. Yeni taşınacağımız ev 4 katlı. Benim odam da en üstte ve internetle çok işim olduğu için bağlantının kesilmemesi için benim odama koymama karar verdik. Ama en katta da ailem olacak. Onlarda akşamlar genelde sosyal medya da oluyorlar nadiren de film falan izliyorlar. Mümkünse kablosuz şekilde en üst kattan en alt kata nasıl bağlantı çok fazla azalmadan taşıyabilirim? Cevaplarsanız sevinirim. Yardımınız için teşekkürler. Modem: Vr600.

Altada bir modem tak veya bir internet daha bağlattırabilirsin.

Xiaomi Mi Wi-Fi Pro gibi ürünler var bunlar için. Özellikleri sinyalleri yükseltmek ve erişim mesafesini arttırmak. Bu gibi ürünlere bakabilirsin, benim önerim budur.

Repeater kullanmanızı öneririm. Kablolu olması her zaman daha iyidir ama kablosuz istediğiniz için Repeater öneriyorum. Veya elinizde kullanmadığınız modemler varsa onları bağlayarak kullanabilirsiniz. ( Daha zahmetli olacaktır. )

Tüm eve yayacaksanız bir tane yetmeyecek gibi duruyor.

Merhabalar, dün açtığım konuda modem konusunda çok yardımcı oldular. Öncelikle teşekkürler. Ama şu an bir sorum daha var. Yeni taşınacağımız ev 4 katlı. Benim odam da en üstte ve internetle çok işim olduğu için bağlantının kesilmemesi için benim odama koymama karar verdik. Ama en katta da ailem olacak. Onlarda akşamlar genelde sosyal medya da oluyorlar nadiren de film falan izliyorlar. Mümkünse kablosuz şekilde en üst kattan en alt kata nasıl bağlantı çok fazla azalmadan taşıyabilirim? Cevaplarsanız sevinirim. Yardımınız için teşekkürler. Modem: Vr600.

En garanti yöntem CAT6 kablo çekmektir. Zaten binanızda her odaya mevcut telefon hattı çekilidir. Tek yapmanız gereken telefon hattını çıkartıp yerine CAT6 kablo çekmek yok ben illa kablosuz istiyorum diyorsanız powerline ürünlerini tavsiye edebilirim. Unutmayın kablo dışındaki her şey ileride sorun olacaktır. Özellikle oyunlarda ping internet hız sorunları bunları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

1. TP-Link TL-WPA4220KIT

En garanti yöntem CAT6 kablo çekmektir. Zaten binanızda her odaya mevcut telefon hattı çekilidir. Tek yapmanız gereken telefon hattını çıkartıp yerine CAT6 kablo çekmek yok ben illa kablosuz istiyorum diyorsanız powerline ürünlerini tavsiye edebilirim. Unutmayın kablo dışındaki her şey ileride sorun olacaktır. Özellikle oyunlarda ping internet hız sorunları bunları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

1. TP-Link TL-WPA4220KIT

Modem benim odamda olucağı için ping gibi sorunlar yaşayacağımo düşünmüyorum. Ağı genişletmek istememin sebebi ailemin akşamları sosyal medya’ya girmesi. Kablosuz çözümler de bunun çok etki yaratıcağını sanmıyorum. Powerline cihazlara baktım ben de. Mantıklı bir çözüm gibi duruyor. Elektrik sistemi üzerinden çalıştığı için aklımda soru işareti oldu. Şöyle ki herhangi bir sorun vs teşkil etmez değil mi elektrik sisteminde evin. Veya çok internet kaybı olur mu odam da modeme gelicek internet 50mbps civarı olucak. En aşağı 10 civarı inse bile yeterli olucağını düşünüyorum. Cevaplarsanız sevinirim.
Merhabalar, dün açtığım konuda modem konusunda çok yardımcı oldular. Öncelikle teşekkürler. Ama şu an bir sorum daha var. Yeni taşınacağımız ev 4 katlı. Benim odam da en üstte ve internetle çok işim olduğu için bağlantının kesilmemesi için benim odama koymama karar verdik.

Konuda yanlış yazmışım. İnternetle en fazla işi ben olduğum için modemi en yukarı yani benim odama koyacağız. Yapmamız gereken interneti 4 kat aşağıya oturma odasına çok çok kayıp olmadan taşımak.

Modem benim odamda olucağı için ping gibi sorunlar yaşayacağımo düşünmüyorum. Ağı genişletmek istememin sebebi ailemin akşamları sosyal medya’ya girmesi. Kablosuz çözümler de bunun çok etki yaratacağını sanmıyorum. Powerline cihazlara baktım ben de. Mantıklı bir çözüm gibi duruyor. Elektrik sistemi üzerinden çalıştığı için aklımda soru işareti oldu. Şöyle ki herhangi bir sorun vs teşkil etmez değil mi elektrik sisteminde evin. Veya çok internet kaybı olur mu odam da modeme gelecek internet 50Mbps civarı olacak. En aşağı 10 civarı inse bile yeterli olucağını düşünüyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Şöyleki modemi dışardan eve gelen telefon hattına direkt olarak bağlayın evin odalarına dağıtılan telefon hattı kabloları bir yerde birleşiyor ve doğal olarak ekli oluyorlar. Bu da telefon hattında parazitlere sebeb oluyor ve bundan kaynaklı olarak ping yükseliyor ve hız değerleri etkileniyor. Powerline cihazlarının evin elektronik tesisatına herhangi bir zararı yoktur.

HAT.png

Şöyleki modemi dışardan eve gelen telefon hattına direkt olarak bağlayın evin odalarına dağıtılan telefon hattı kabloları bir yerde birleşiyor ve doğal olarak ekli oluyorlar. Bu da telefon hattında parazitlere sebeb oluyor ve bundan kaynaklı olarak ping yükseliyor ve hız değerleri etkileniyor. Powerline cihazlarının evin elektronik tesisatına herhangi bir zararı yoktur.

Eki Görüntüle 555184

Cevabınız ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Şuan da tp-link 4220 powerline almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı