4 pin güç bağlantısını 6 pin PCIe bağlantısına çevirme

Ozan Benek

Decapat
Bilgisayarımda 400Watt 80+Bronz sertifikalı ki PSU’da 6 pinlik giriş olmadığı için MSI GTX 1050 Ti Gaming X takamıyorum. Fakat PSU'dan gelen 4 pinlik boş alan var. Acaba 4 pinli girişi 6 pinli girişe çevirebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda 400Watt 80+Bronz sertifikalı ki PSU’da 6 pinlik giriş olmadığı için MSI GTX 1050 Ti Gaming X takamıyorum. Fakat PSU'dan gelen 4 pinlik boş alan var. Acaba 4 pinli girişi 6 pinli girişe çevirebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ben en son sıfır ekran kartımı 6to8 pin ile çalıştırmayı denerken yaktım bir baktım dönüştürücü erimiş önermiyorum sırf bu yuzden bütçe varsa taksitle bir 6 pin veya 6+2 pin girişi bulunan PSU alın eğer bütçe yoksa da 5-10 TL ye felan almayın dönüştürücü hiç sağlıklı olmaz. Vatandan felan ekran kartı firmalarının kutu içeriğinde gönderdiği dönüştürücüleri kullanabilirsiniz rica edin Vatan'da birisinden yardımcı olabilirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı