Çözüldü 4 saat arayla 2 defa mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArqeNade

Kilopat
Daha fazla  
Önceden iki ayda bir nadiren mavi ekran alıyordum. Çok üstüne gitmedim ama bugün tam 4 saat arayla farklı hata kodlarıyla 2 defa mavi ekran hatası aldım. Şunu da belirtmeliyim sistem boştayken ve de PC uykudan uyandığında mavi ekran alıyorum. Oyun oynarken veya sistem yükte iken hiç mavi ekran almadım.
Tüm driverlar ve BIOS güncel. SSD taraması temiz çıktı. Sadece bellek testi yapmadım, yapmamamın sebebi ise bir sıkıntı çıkma ihtimali bilgisayarı alalı 8 ay oldu ve korkuyorum. Eğer RAM'lerde sıkıntı çıkarsa değiştirirler mi ya da ben yenisini mi almak zorundayım. En kısa zamanda bellek testi yapacağım. Bu sorunu çözmem lazım. Şimdiden teşekkürler.

Aldığım hata kodları:
"Faulty hardware corrupted page"
"Memory management"
"unexpected store exception" (Bu hatayı bir iki hafta önce aldım. Minidump dosyası oluşmamıştı. %0 da kalmıştı PC biranda reset atıp açıldı.)

Minidump
(Dosyaları direkt ekleyemedim. Yetkiniz yok hatası aldığım için sıkıştırıp öyle yükledim.)

Son düzenleme:
Çözüm
Bluestacks'i kaldırın.

ESET Anti Virüs, güncel değil ise güncelleştirin. Abonelik derdiniz yok ise kaldırabilirsiniz.

Logitech ile ilgili yazılım var ise kaldırın.

Bellek testini fazla ertelemeyin. Sorun çıkarsa yüksek ihtimalle değiştirirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SFC /scannow rehberini uygulamanızda yarar var. Yaptıktan sonra çıkan sonucun görüntüsünü de atın.
Bluestacks'i kaldırın.

ESET Anti Virüs, güncel değil ise güncelleştirin. Abonelik derdiniz yok ise kaldırabilirsiniz.

Logitech ile ilgili yazılım var ise kaldırın.

Bellek testini fazla ertelemeyin. Sorun çıkarsa yüksek ihtimalle değiştirirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SFC /scannow rehberini uygulamanızda yarar var. Yaptıktan sonra çıkan sonucun görüntüsünü de atın.

Çözüm
@Ma'at
BlueStacks ve Logitech G Hub yazılımlarını kaldırdım. ESET Internet Security'i güncelledim.
Bellek testini de en uygun zamanda yapacağım.

Sanırım birkaç sorun buldu. Gerekirse diye log dosyasını yükledim.
CBS.log

1604138449292.png

Evet, birkaç dosyayı düzeltmiş. Bellek testini yaptığınız zaman da sonuçları atarsınız.

Testi yaptım. Korktuğum başıma geldi diyebilirim. 51 adet hata aldım. Report dosyasını aşağıya bırakıyorum.
MemTest86 Report
Edit: Dosyayı HTML yükleyince sizin görünmeyeceğini fark edip PDF dönüştürüp tekrar yükledim.

Geçmiş olsun. En kısa zamanda RAM'lerde sorun olduğunu belirterek servise yollayın derim. 1 hata çıkan kişilerde bile RAM değişimini öneriyoruz, sizde 51 adet hata varmış.

Geçmiş olsun. En kısa zamanda RAM'lerde sorun olduğunu belirterek servise yollayın derim. 1 hata çıkan kişilerde bile RAM değişimini öneriyoruz, sizde 51 adet hata varmış.

Test yaptığımı belirtmeli miyim?
Umarım sorun yaratmadan değiştirirler. Uzaktan eğitim de varken kısa sürede hallederler. Çok teşekkürler. @Ma'at
Konu kapanabilir.

Geri
Yukarı