4 tane fan nasıl takılmalı?

Erenn23

Decapat
Daha fazla  
Cougar Gemini s kasam var ve içinde 1 fanla geliyor ekran kartı çok ısındığı için 4 tane fan aldım 3'unu yukarıya 1'ni ön tarafa taktım. Diğerlerine gore biraz daha iyi diğer 3'u aynı ucuz fanlar fakat ekran kartı ısısı değişmedi. Yine aynı dereceleri alıyorum ekran kartı %100 kullanıldığında 77 derece oluyor, normal biliyorum ama fanlar neden etki etmedi onu anlamadım. Doğru taktım eminim. Nasıl takmalıyım sizce 2 üste 2 öne 1 tanede alta taksam daha mı yararlı olur? Kasanın önü kapalı fakat sağlı sollu küçük delikler var hava alıyor.

Ekran kartı RTX 2060.
İşlemci Ryzen 5 3600.
Anakart B450 mk ll.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın önü kapalı olduğu için taze hava içeri tam girmiyor. Bu yüzden mesh kasalar çok iyidir. 1 fan üste, 3 öne, 1 de egzoz fanı yeterli olur. İşlemci soğutucun stock fan olduğunu tahmin ediyorum. Stock soğutucular işlemci sıcaklığını içeri dağıtır. Kule tipi soğutu alıp fanların yönünü egzoz fana doğru olacak şekilde ayarlarsan sıcaklığın önemli ölçüde düşecektir. Yapabilirsen kasanın önününde delikler aç. :D Youtube da buna benzer videolar var.

O kasada maalesef fanlar için giriş mevcut değil. Kasa bu sıcak havalarda ciddi arıza çıkarma potansiyeli var.
Hayır mevcut
Kasanın önü kapalı olduğu için taze hava içeri tam girmiyor. Bu yüzden mesh kasalar çok iyidir. 1 fan üste, 3 öne, 1 de egzoz fanı yeterli olur. İşlemci soğutucun stock fan olduğunu tahmin ediyorum. Stock soğutucular işlemci sıcaklığını içeri dağıtır. Kule tipi soğutu alıp fanların yönünü egzoz fana doğru olacak şekilde ayarlarsan sıcaklığın önemli ölçüde düşecektir. Yapabilirsen kasanın önününde delikler aç. :D Youtube da buna benzer videolar var.
Aynende dediğiniz gibi kasanın önü çıkarılabilir zaten delik açacağıma paneli sokerim teşekkürler

Şu an 4 hava çıkışı 1 hava girişi var fanlardan. Negatif basınç olduğu için hava bulduğu deliklerden içeri giriyor. Ekran kartı bundan hoşlanmamış olabilir.

Ön taraf o kadar da kapalı değil. 3 tanesini öne 1 arkaya bir de üste koyarsanız sıkıntı kalmaz bence. Kapak çıkarmaya gerek yok.

Geri
Yukarı