4 yıllık bölümden 2 yıllığa geçiş mümkün mü?

darkhourss

Hectopat
Daha fazla  
Soruyu başlıkta gördünüz, cevaplarsanız sevinirim.

Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yaparsanız mümkün. Muhtemelen ortalama ile olanda da mümkündür. Benim okulumda ilk 2 yılın derslerini verince onlisans diploması alınabiliyor. Sizde de oluyorsa o tip bir şey yapabilirsiniz.

Yatay geçişte TYT puanınıza bakilacagini unutmayın.

Hocam benim TYT puanım 256'ydı geçeceğim 2 yıllık bölüm 220'den alıyor ve derslerim de iyi geçebilirim değil mi? Puan konusunda sıkıntı yaşamam.

Hocam benim TYT puanım 256'ydı geçeceğim 2 yıllık bölüm 220'den alıyor ve derslerim de iyi geçebilirim değil mi? Puan konusunda sıkıntı yaşamam.

Hocam geçişi yapabildiniz mi, ben 4'ten 2ye geçiş yok diye okudum birkaç yerde doğrusunu bulamıyorum.

Hocam geçişi yapabildiniz mi, ben 4'ten 2ye geçiş yok diye okudum birkaç yerde doğrusunu bulamıyorum.
Geçiş var hocam, ama ben geçmedim. Ben açığa geçmeye karar verdim. Eğer sen de 4 yıllık kazanıp okumaya fazla niyetin yoksa açığa geç.

Hocam ben iktisat okuyorum ve iki yıldır hazırlıktan kaldım. 2 yıllık puanımın yettiği bölüme geçebiliyor muyum şimdi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…