40.000 TL olan Milletvekili maaşlarına 17.000 TL zam geldi!

Türkiye'de muhalefet olmak daha iyi sorumluluk altına girmiyorsun, iktidarın üstüne bazen yürüyorsun ama aynı maaşı sende alıyorsun. Hepsi aynı şeyin laciverti. Kapağı Hollanda'ya bi atayım yeminle rahatlayacağım.

İçtiğim suyun vergisini bile ödeyen bir birey T.C. Vatandaşı olarak her kuruşunu haklı olarak haram ediyorum. Meclisin büyük çoğunluğu icraatten ziyade küfür kavga oylamaya gelmeme gibi sorumsuz davranışlarıyla şahsen utanç duymama neden oluyor. Vekil beni vekâleten orada benim haklarımı savunmayı bırak doğru düzgün toplantılara dahi katılamıyorsa benim için işe yaramaz ve gereksiz insandır ötesi yok.

@TANER006 seninle daha fazla tartışmayıp konuyu kapattım, fakat sen hala devam ediyorsun. Konudaki mesajlara tek tek beğenmedim atmanın amacı nedir?

Başka söze ne hacet padişahım çok yaşa.

Millet tarafından seçilmeyen "Milletvekilleri" demek. Bu ülke ne zaman halk tarafından yönetilecek acaba? Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum da bu gidişle göremeyeceğiz gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Milletvekilleri'nin halk tarafından mı seçilmesi gerekli abi?

Milletvekilleri'nin halk tarafından mı seçilmesi gerekli abi?
Eğer "milleti temsil ettiklerini" savunuyorlarsa evet. Bunu savunmuyorlarsa zamanında saraylarda olan ve halk tarafından seçilmeyen paşalardan çok farkları olmuyor. Bari o zaman paşaların bir becerileri, yetenekleri oluyordu. Şimdi bu "milletvekili" arkadaşların İngilizce bile bilmediğini görüyoruz.

Hangi vasıfla, yetenek ya da okulla buraya geliyorlar acaba? Yani milleti temsil etme görevini almak için ne yapmışlar? Bir partiye girip partiye yaranmaktan başka yaptıkları bir şey varsa bilmek isterim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…