40-45 bin TL gaming laptop önerisi

Bütçe
40.000 45.000
İlk attığınız model burada daha ucuz, SSD ve RAM farkı var sadece ama yükseltilebilir.

Ben de bu modeli bugün sipariş etmeyi düşünüyorum, F/P açısından iyi duruyor ancak amaç sadece oyun ise paylaştığınız RTX 3080 modeli de düşünülebilir ama işlemcisi i7 12700H'a göre oldukça zayıf kalıyor özellikle tek çekirdek performansı çok düşük.

Paylaştığım 3080'li model 100watt çıkış sağlıyor 3070 Ti'li model ise 150watt çıkış sağlıyor o yüzden 3070 Ti'li olan modelşi almayı düşünüyorum. Hata yapıyorsam daha iyi bir öneri verebilir misiniz?

Paylaştığım 3080'li model 100watt çıkış sağlıyor 3070 Ti'li model ise 150watt çıkış sağlıyor o yüzden 3070 Ti'li olan modelşi almayı düşünüyorum. Hata yapıyorsam daha iyi bir öneri verebilir misiniz?

Güncel CPU güncel GPU daha iyi soğutma ve daha iyi panele sahip Helios Neo'u düşünmeme sebebin nedir onu da paylaşır mısın?

Merhaba uzun süredir ben de bir gaming laptop arayışı içerisindeyim fakat bu sene işler çok karışık. Hangi modele baksam içime sinmiyor. Kendi adıma, belirleyebildiğim 3 tane model var. Orta-yüksek-end seviye olarak tamamlayabiliriz listeyi. Bir bakmanızda fayda var. Bir de 2K ekran olmazsa olmaz gibi geliyor bu devirde, kartlar çok güçlü ancak 1080p için bu paralar verilmez gibi.

Ben ürünlerin hb linklerini veriyorum, kısa bir araştırmayla 1k-3k arası daha uygun fiyatlara alınabilirler.

Giriş;

Gelişme; ( İşlemcisi ve ekranı beni benden alıyor)

Sonuç;

Merhaba uzun süredir ben de bir Gaming laptop arayışı içerisindeyim fakat bu sene işler çok karışık. Hangi modele baksam içime sinmiyor. Kendi adıma, belirleyebildiğim 3 tane model var. Orta-yüksek-end seviye olarak tamamlayabiliriz listeyi. Bir bakmanızda fayda var. Bir de 2K ekran olmazsa olmaz gibi geliyor bu devirde, kartlar çok güçlü ancak 1080p için bu paralar verilmez gibi.

Ben ürünlerin HB linklerini veriyorum, kısa bir araştırmayla 1k-3K arası daha uygun fiyatlara alınabilirler.

Giriş;

Gelişme; ( işlemcisi ve ekranı beni benden alıyor)

Sonuç;

Hepsi çok güzel bilgisayarlar ama bütçem son 2 bilgisayarlık kadar yok 1080p benim için fark etmiyor ileride monitör alacağım çünkü.

Güncel CPU güncel GPU daha iyi soğutma ve daha iyi panele sahip Helios Neo'u düşünmeme sebebin nedir onu da paylaşır mısın?

Helios Neo düşünmeme sebebim yok Hepsiburada'da limit kampanyasından aldığım için Helios Neo orada yoktu.

Hepsi çok güzel bilgisayarlar ama bütçem son 2 bilgisayarlık kadar yok 1080p benim için fark etmiyor ileride monitör alacağım çünkü.
O zaman bu modeli de önerebilirim. 45K direkt bütçenize hem uyum sağlar hem de RTX 4070 bir tık performansınızı öne çeker. Yaklaşık 10-20 FPS arası fazla verir, 4060 modelleriyle arasında uçurum bir fark yok ancak 2 sene sonra RTX 4060 modeliyle 50 Fps alacağınız durumlarda, RTX 4070 ile 60 Fps alıp belki de 1-1.5 yılınızı kıl payı kurtarabileceksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim https://www.hepsiburada.com/acer-ni...1W?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail
Bunu almakta kesinleştirdim yorumlarınız için teşekkür ederim yine.
2 sene önce yeni çıkan bir gaming ekran kartının, bir nesil öncesinden daha düşük performans sunacağını söyleselerdi inanmaz, gülerdim sanırım. Günün sonunda RTX 3070ti , RTX 4070' ten daha fazla performans veriyor. Şaka gibi. Ancak DLSS 3 DESTEKLEMEDİĞİNİ size almadan önce hatırlatmak isterim. 3000 serisi desteklemiyor.

2 sene önce yeni çıkan bir Gaming ekran kartının, bir nesil öncesinden daha düşük performans sunacağını söyleselerdi inanmaz, gülerdim sanırım. Günün sonunda RTX 3070 Ti, RTX 4070'ten daha fazla performans veriyor. Şaka gibi. Ancak DLSS 3 desteklemediğini size almadan önce hatırlatmak isterim. 3000 serisi desteklemiyor.

İleride zaten kasa toplamayı düşünüyorum şimdilik kullanmak için aldım. Dediğiniz gibi DLSS3 kullanmadan 3070 Ti daha iyi sonuç veriyor internetteki verilere göre bana da yeterli. İlla DLSS3 için 5K para vermeye değer mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı