40 dolarlık üründen ne kadar vergi kesilir?

eren537

Hectopat
Daha fazla  
Amazon.com: LOGITECH G430 DTS Headphone: X and Dolby 7.1 Surround Sound Gaming Headset (981-000536): Computers & Accessories
upload_2017-2-22_22-28-40.png
Bu alacağım kulaklıktan ne kadar vergi kesilir ve gümrükte sıkıntı yaşar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 euro ve üzeri gümrüğe takılır. Vergiyi sepette ek ücret olarak görürsün. Sonradan bir ödeme yapmazsın. i-Parcel ile gelirse işlem gerektirmez, UPS veya DHL ile gelirse yetki için evrak gerekiyor. E-posta veya telefon ile ulaşırlar bunun için.

Tam böyle bir soru için konu açıcaktım.
Sayın Asım DEMİR kardeş örnek vericek olursam Euro 4 TL diyelim, kargo dahil bir ürün almak istedim Amerika'dan 50 Euro : 200 TL tuttu.
Alışverişi yaparken gümrük vergisi kesilmedi ve Türkiyeye giriş yapınca PTT kargo bana teslim edicek diyelim.
Ben bu 50 Euro'nun 30 Euro sonrasına mı vergi ödeyeceğim?, ve bu vergiyi kapıya gelen PTT görevlisine mi ödeyeceğim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı