40 TL'ye Termal Macun Önerisi

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Toshiba Satellite P50-B-116 model sistem kullanıyorum. Özellikleri şu şekilde:
  • RAM: 16 GB
  • İşlemci: Intel Core i7-4710HQ
  • GPU: HD Graphics 4600 (Radeon R9 M265X çalışmıyor.)
  • SSD: 860 EVO 500 GB
  • HDD: Toshiba MQ01ABD100M 1 TB
Bu sistemin güçlü ve bir o kadar da ısınan bir işlemcisi var, diğer donanımları da aynı şekilde oldukça ısınıyor. Oyun oynarken artık sistem 90-95 derecelere fırlıyor, işlemci performansını oldukça düşürüyor.

Son zamanlarda Chrome'da dolaşmak gibi en ufak bir işte bile oldukça ısınıyor, sıcaklık değerleri 75-80 dereceyi buluyor.

Bu yüzden termal macun arıyorum. Aşağıdaki özelliklere sahip olursa çok daha iyi olur:
  • 40 TL'yi geçmesin.
  • Bilindik markalardan olsun.
  • Bilgisayarı serin tutsun. Yani en ufak işlemde bile 90 derecelere fırlamasın. Oyun oynarken de 80-85 dereceyi geçmesin.
Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Termal macun dışında bir laptop soğutucu kullansanız iyi olur.
Trust GXT278 modelini kullanmıştım. Sıcaklığın en azından aniden artmasını engellemişti ama yine de 90 derecelere ulaşıyordu. Kısa bir süre önce de bozuldu. Bu yüzden daha etkili bir çözüm arıyorum.
Arkadaşlar, macunu büyük ihtimalle yarın sipariş edeceğim. Herkes o fiyat bandında Arctic MX-4 öneriyor anlaşılan. Başka önerileriniz varsa onları da bekliyorum, ayrıca bu macunu kullananlar deneyimlerini paylaşırsa çok sevimirim.

Nereden almamı önerirsiniz? Nanokatalog'dan almayı düşünmüyorum, bildiğim kadarıyla orası ürünleri yurt dışından getirtiyor. O kadar beklemek istemiyorum.

Hepsiburada'dan almaya çok sıcak bakmıyorum, özellikle son zamanlardaki durumundan dolayı. Ama Hepsiburada harici bir satıcı olursa olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı