400 IPS ile 600 IPS fare arasındaki fark hissedilir mi?

RRaidyn

Hectopat
Merhaba,
Son zamanlarda aklıma takılıyor. Elimde Razer DeathAdder V2 ve Logitech G703 25k Hero mouse var.
Birisi 400(Logitech) diğeri 600(Razer) IPS. İki mouse arasında geçiş yaptığım zaman ciddi oranda bir şey hissetmiyorum fakat araştırma yaptığım zaman 400 IPS'in eskidiğini söylüyorlar. Dürüst olmak gerekirse, Razer Mouse'da hızlı dönüşlerde daha tutarlı döndürüyormuşum gibi hissediyorum. Belki tamamen psikolojiktir. Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı?
Razer DeathAdder V2 varken, Logitech G703 25k Hero kullanmak ne kadar mantıklı? (Sensor ve IPS muhabbetini göze alırsak.)

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Corsair M55 Rgb Pro ve Asus Tuf M5 var ve ikisi de 220 IPS. Bir de oyuncu mouse deniyor :D 600 tabii ki iyidir bence. Dediğin gibi farkı 400'den 600'e geçince hissetmesen de bence 220'den 600'e geçsen hissederdin.
Ama oyunda ASUS M5 ile daha rahat ediyorum. Çalışırken de M55 daha rahat ettiriyor. Hemen hemen tüm teknik özellikleri aynı olsa da Asus ile aim'im çok daha isabetli nedense.

Son düzenleme:
Bende Corsair M55 Rgb Pro ve Asus Tuf M5 var ve ikisi de 220 IPS. Bir de oyuncu mouse deniyor :D 600 tabii ki iyidir bence. Dediğin gibi farkı 400'den 600'e geçince hissetmesen de bence 220'den 600'e geçsen hissederdin.
Ama oyunda ASUS M5 ile daha rahat ediyorum. Çalışırken de M55 daha rahat ettiriyor. Hemen hemen tüm teknik özellikleri aynı olsa da Asus ile aim'im çok daha isabetli nedense.
Rahatlık konusunda ben Logitech'de daha rahatım. Fakat belirttiğim gibi bir durum var. Acaba, bu IPS hızlı dönüşlerde mi etkili ?

Rahatlık konusunda ben Logitech'de daha rahatım. Fakat belirttiğim gibi bir durum var. Acaba, bu IPS hızlı dönüşlerde mi etkili ?
evet dediğiniz gibi. düşük ips değerlerindeki anlık hareketlerde imleç savrulur ve istediğiniz konuma getirmeniz gerektiği için zaman kaybı yaşarsınız. bu da rekabetçi oyunlarda avantajı kaybetmeniz demektir. ama 400-600 arasındaki farkı hissedemezsiniz

Geri
Yukarı