400 TL'ye monitör tavsiyesi

Ben olsam Benq Rl2240HE alırım. Monitörün 400 TL'lik fiyat etiketine rağmen herşeyi kapsaması mükemmel. Üzerinde HDMI, VGA, DVI girişleri var, Ses çıkışıda mevcut. Üstelik 1 MS tepki süresine sahip.

Önerileriniz için teşekkürler ama neden 1 ms yerine 5 ms yi tercih etmeliyim ? Benq kötü bir marka falan mı yoksa ?

BenQ kötü bir marka değil,zaten Asus un daha kötü modelleri bile daha pahalı sebebi ise marka... yani Benq al kötü değil ama bende Asus u tercih ederdim

BenQ gayet başarılı yıllardır monitör sektöründeler zaten, Türkiye'de çok ön plana çıkmadı sadece. 1 ms ve 5 ms tartışmasının sonu ne olur bilemiyorum kimisi hissedemezsin der kimisi bariz fark var der.

BenQ gayet başarılı yıllardır monitör sektöründeler zaten, Türkiye'de çok ön plana çıkmadı sadece. 1 ms ve 5 ms tartışmasının sonu ne olur bilemiyorum kimisi hissedemezsin der kimisi bariz fark var der.
Evet bağzı kişiler çok bariz fark edebiliyor . Bağzı kişilerde hiç fark edemiyor adam 30 fps te kasmıyor diyor . Ben diyorum abi nasıl kasmıyor takılıyor görmüyormusun ?
İlk olarak sen 40 FPS bir oyun oyna ve kasmayı hissedersen 1ms monitör al.

Tavsiyem 1ms monitördür. Counter-Strike , BattleField gibi oyunlarda adamlar hızlı gittiği için göremeyebilirsin sorun olabilir.

Rl2240HE Güzel monitördür bence Asus yerine alabilirsin . Asusun markası var ondanda biraz pahalı.

@Silinen üye PC'de oyun oynarken 40 FPS'i bırak 50 FPS'teki takılmaları bile hissedebiliyorum.

BenQ dandik diyip saptırmaya çalışanlar da var beni ama hiç sanmıyorum.

Gariptir ki konsoldaki 30 fps PC'deki kadar dayanılmaz olmuyor.

@TurgutBerk Aynen bilgisayarda oynarken 40 FPS de takılmaları çok rahat hissedebiliyorum. 100 FPS altında oynamayı genelde çok sevmiyorum ama oyundan oyuna FPS nin göze verdiği rahatsızlık değişebiliyor. Mesela CS GO veya BF3 oynarken çok rahatsız eder insanı en az 90 FPS de oynamayı seviyorum ben 90-100 FPS altında olunca sinirlenip oyunu kapatıyorum mesela :D .

Monitörümü BenQ almayı düşünüyorum ama hangisini alıcağıma karar veremedim . Sizce ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı