400₺ TV Box Taviyesi

melih_11

Kilopat
Daha fazla  
400₺'ye kadar bütçe ayırdım fakat araştırırken kafam gerçekten karıştı. Aklımda olan birkaç model var ama aradığım özellikleri söylemek istiyorum; USB 3 (yüksek çözünürlüklü HDR filmlerde sorun çıkmasın diye), işlem gücü yine aynı sebepten, ayrıca Netflix mevzusu var desteklemesi gerekliymiş sanırım çözünürlüğün 4k, 1080p seçilebilmesi için.

Modeller:

Son düzenleyen: Moderatör:
Xiaomi Mi Box S 4K modeline bakmanızı öneririm. Türkiye'de 480 TL, biraz bütçenizi aşıyor ama dandik, markası belli olmayan ürünlere göre çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Çin'den alırsanız 60 Dolar + vergi ile 420 TL civarına geliyor.

Bu tür şeyler için Amazon Ve Xiaomi ürünlerinden başka şeylere bakmanı önermem.
Kalite: Amazon>Xiaomi (kesinlikle Xiaomi'ye kötü demiyorum)
F/P: Xiaomi>Amazon (aynı şekilde)

Büyük ihtimal kupon falan tutturup yurt dışından alırım eğer Xiaomi alırsam. Fakat şöyle bir soru var hala aklımda, ben daha ucuza Netflix'i yüksek kalitede izleyebileceğim bir seçenek bulamaz mıyım ? Onun dışında cevaplarınız için teşekkür ederim.

Büyük ihtimal kupon falan tutturup yurt dışından alırım eğer Xiaomi alırsam. Fakat şöyle bir soru var hala aklımda, ben daha ucuza Netflix'i yüksek kalitede izleyebileceğim bir seçenek bulamaz mıyım ? Onun dışında cevaplarınız için teşekkür ederim.

MI BOX cihazlarının bazıları HDCP desteği sorun yaşatabiliyor. Örneğin Netflix'te bir içerik izlediğiniz zaman ''video oynatılamıyor'' hatası alabilirsiniz. Bu yüzden yurt dışından almanızı tavsiye etmem. Buradan aldığınızda en azından böyle sorunla karşılaşırsanız değiştirme hakkınız olur.

Alternatif TV kutularını kastetmiştim, yani TV için kullanabileceğim alternatifler neler olabilir diye.
En iyi alternatif Apple TV olacaktır, 3. nesilin 2. eli 300-400 TL civarına bulabilirsin. 4. nesil alacaksan da 2. eli 700 TL'den başlıyor. Diğer ürünler Xiaomi ile kıyaslanamayacak kadar kötü. Bir de Amazon Fire Stick var fakat Türkiye'de pahalı olduğu için alınmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı