4000-5000 TL Oyun ve Render Bilgisayarı Önerisi

ogulcan498

Kilopat
Arkadaşlar herkese selamlar. Umarım herkes iyidir ve her şey yolundadır. Yaklaşık 2-3 senedir iş hayatı ve üniversite dolayısı ile bilgisayardan ve bu konudan uzak kaldım. Şimdi 4000-5000 bazında bir kasa toplamak istiyorum. Kasa mı toplasam, laptop mu alsam diye de çok düşündüm ama en son toplamaya karar verdim. Hem oyun oynayacağım hem de render işlerim olacak. Video, kurgu, montaj işiyle uğraşıyorum. Oyun oynamak isterim bu kasa da ama profesyonel bir oyuncu değilim, çok çok önemli değil yani. Açıkçası bu fiyat bandını seçtim çok daha yukarılara çıkmak istemedim. Laptoplardan kaçmama yol açan bir sebep de buydu. Sistem önerilerinizi bekliyorum. Sanırım Ryzen işlemciler revaşta gördüğüm kadarıyla, bana da mantıklı geldi. Render süreleri de daha kısa. Bir sorum daha var, İstanbul'da yaşıyorum. Sizce bilgisayarı nereden toplayabilirim? Kendim beceremem, orası kesin. Vatan Computer piyasaya göre pahalı. İtopya denen bi' yer var, orası da bir tık pahalı. Sinerji'nin fiyatları uygun gibi. Ama en ucuzu ise İncehesap kasaları. Bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum. Herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Toplam: 4500TL yapıyor, fazla oyun oynayan biri değilseniz 2.el RX570 felan çözüp 6100-6200'e güzel sistem olur. Ekran kartını 2.el almam derseniz 900TL'e rahatlıkla kaliteli RX570'ler alabiliyorsunuz. RX570 de bu sisteme yakışmaz derseniz 590 veya 1660 felan alabilirsiniz ancak bütçenizi oldukça aşar tabi esnetemiyorsanız.

Fiyatın kısılabileceği yerler: PSU'lu güzel bir kasa önerdim ve genellikle bunu öneriyorum bugün 4.önerişim. Daha giriş seviye bir kasa + 80+ 600W bir PSU ile bir ihtimal 250-350 TL arası kısılabilir. Aynı şekilde bu kaliteli Nvme SSD yerine uygun fiyatlı SATA SSD ile de 150 TL civarı daha kısılabilir. Benim tavsiyem bilgisayar bu toplamışken bir kere düzgün güzel toplamak lazım diye düşünüyorum. Ekran kartı önerisi felan isterseniz yardımcı olurum.

Yardımlarınız için teşekkürler fakat fiyat bandı beni aşmış oluyor ekran kartını ekleyince . Yine de bakacağım teşekkürler . RX590 tipi ekran kartları render konusunda iyi midir yoksa Nvidia kartlar daha mı iyidir Cuda muhabbeti yüzünden daha iyi olduklarını duydum . Ve bi sitede 4900 TL'ye Rtx2060'lı kasa var hazır onu da dusunuyorum ne dersiniz ? Webtekno bronze adı bilgisayarın .

Yardımlarınız için teşekkürler fakat fiyat bandı beni aşmış oluyor ekran kartını ekleyince . Yine de bakacağım teşekkürler . RX590 tipi ekran kartları render konusunda iyi midir yoksa Nvidia kartlar daha mı iyidir Cuda muhabbeti yüzünden daha iyi olduklarını duydum . Ve bi sitede 4900 TL'ye Rtx2060'lı kasa var hazır onu da dusunuyorum ne dersiniz ? Webtekno bronze adı bilgisayarın .
Bronze öneririm ancak bir miktar daha bütçeniz varsa bronzda ki anakartı yükselme tavsiyesinde bulunucam size

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı