4000 Liraya i7 4790 ve GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

K ibaresi olmayan bi işlemciye 200 liralık bir soğutma gereksiz olmuş. Soğutma çıkarılıp kalan para ekran kartına eklenip GALAX GTX970 HOF alınabilir. Bu sistem güzel oldu:
Eki Görüntüle 73307
Büyük ihitmalle 4790'ı hiç kullanmadınız. Isınan bir işlemcidir. Özellikle oyunlarda stok soğutucu yetmez. Mesela GTA 5 veya Witcher 3 de 80 dereceyi geçiyor stok fanda. İnventusta da spec 2 kasaya sığan hava soğutma modeli önerdiğimdi.

Büyük ihitmalle 4790'ı hiç kullanmadınız. Isınan bir işlemcidir. Özellikle oyunlarda stok soğutucu yetmez. Mesela GTA 5 veya Witcher 3 de 80 dereceyi geçiyor stok fanda. İnventusta da spec 2 kasaya sığan hava soğutma modeli önerdiğimdi.
Tamam ısınıyo diyelim, ama 200 liralık bi işlemci yine de fazla bence. Cooler Master Hyper 212 Evo tercih edebilir isterse alıcı 150 tl civarında bi fiyatı var.

Önerdiğiniz anakart ve işlemci oc imkanı sunmuyor malesef. Overclock yapmak istiyorum bu yüzden K ibareli bir işlemci ve Z97 Asus Pro-Gamer kart alacağım. Ekran kartı konusunda kafam karıştı sadece. MSİ GİGABYTE ve HOF

Ekran kartını Gigabyte alabilirsiniz. Kendim kullanıyorum. Performanslı, soğuk ve sessiz çalışıyor.
4.4 GHZ'in üstüne çıktığınızda Hyper 212 EVO yeterli gelmeyecektir. Bilginize...

İnventus:
1.jpg

Ekran kartını Gigabyte alabilirsiniz. Kendim kullanıyorum. Performanslı, soğuk ve sessiz çalışıyor.
4.4 GHZ'in üstüne çıktığınızda Hyper 212 EVO yeterli gelmeyecektir. Bilginize...

İnventus:
Eki Görüntüle 73726

Topladığınızın hiç bir eksiği yok sadece WD Seagate ile değişecek. Ramlar G.Skill olacak. Kasayı Corsair almak istiyorum da işlemci soğutucu yeterli olmayacak demişsiniz. Bahsettiğim kasaya sığacak başka bir soğutucu ne alabilirim. Bide Gigabyte üzmez demi beni servis felan sıkıntı olmaz inşallah

@sametcicekkk
Spec serisine neredeyse çoğu hava soğutma sığmıyor. Corsair 450D, Zalman Z11 NEO, Corsair 230T; bu üç kasadan birini seçmenizde fayda var.
Gigabyte kendim kullanıyorum. Coil Whine hiç yok. En iyi soğutmalı GTX 970'lerden birisi. Performansı ve sessizliği iyi.
4.5 GHZ ve üzerinde OC yapacaksanız H100i yada Noctua D14 almanızda fayda var. Hyper 212 EVO falan yeterli gelmiyor.

bende technopat önerdiği sistemi almayı düşünüyorum ama aklımda bir kaç soru var
-ben oturdummu 5-10 saate yakın bilgisayar oynayan adamım bunun için ayrıca işlemci veya ekran kartı için fan gerekirmi
-önerilen sistemi alırsam(ilk yorumdaki sistemi) gta 5 veya witcher 3`ü 30 fps üstü oynarmıyım(tabikide high veya very high 1080p) -ben arkadaş gibi OC yapmadan oynamayı düşünüyorum yani anakart ve işlemci haricinde önereceğiniz parça değişikliği varmı veya ek olabilecek bir parça
EDİT:kusura bakmayın.konuyu açtım bi bakarsanız sevinirim
https://www.technopat.net/sosyal/konu/technopat-önerdiği-sistemi-almayı-düşünüyorum-ama-aklımda-bir-kaç-soru-var.203035/

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı