4000 serisi ekran kartları tehlikede

tosbacık

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Artık RTX 2000 ve 3000 serisine basit bir dosya indirmesiyle DLSS 3 ve fg özelliği geldi. Özellikle 4060 ve 4060 Ti bundan tercih ediliyordu. Bu iki kart tehlikede ve benim 4060'ım var, çok bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık RTX 2000 ve 3000 serisine basit bir dosya indirmesiyle DLSS 3 ve fg özelliği geldi. Özellikle 4060 ve 4060 Ti bundan tercih ediliyordu. Bu iki kart tehlikede ve benim 4060'ım var, çok bir şey olur mu?
Nasıl tehlikede? Kartınıza niçin bir şey olsun?

İyi de NVIDIA zaten FG’nin Tensor içeren her kartta kullanılabileceğini söylemişti. Burada sorun kullanamamak değil. 40 serisindeki donanımsal işleyici olmayınca görüntü kalitesi düşüyor, kasmalar ve donmalar başlıyor. RTX 3060 ile Portal oyununda denendi bu ve çok kötü bir deneyim verdi. FG’nin tam anlamıyla RTX40 serisinden olmayan kartlarda kullanılması mümkün görünmüyor yani. Velev ki olsa bile sizin kartınız niye tehlikeye girsin?

İyi de NVIDIA zaten Fg'nin tensor içeren her kartta kullanılabileceğini söylemişti. Burada sorun kullanamamak değil. 40 serisindeki donanımsal işleyici olmayınca görüntü kalitesi düşüyor, kasmalar ve donmalar başlıyor. RTX 3060 ile portal oyununda denendi bu ve çok kötü bir deneyim verdi. Fg'nin tam anlamıyla RTX40 serisinden olmayan kartlarda kullanılması mümkün görünmüyor yani. Velev ki olsa bile sizin kartınız niye tehlikeye girsin?

Hocam onu biraz sallamışım kartım tehlikeye girme olayını, diğer olayda da siz haklısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tehlikede filan değil 40xx serisi. Mod geldi diye kart bitmez. Hiç bir şey olmaz. Nereden buldun bu "tehlikede" işini?

Geri
Yukarı