4000 TL bandında hangi monitör alınmalı?

Bütçe
4000TL

Aregexxc

Decapat
Daha fazla  

ViewSonic VX2418C 23, 6” FHD, superclear VA, 165Hz, 1ms, FreeSync Premium, 2X HDMI, 1xdp kavisli oyuncu monitörü​

Philips 24M1N3200VA/00 23.8" 1 ms Full HD FreeSync Premium LED oyuncu monitörü​

LG 24GQ50F-B 24" 1 ms Full HD FreeSync oyuncu monitör​

Philips olan şu an biraz pahalı duruyor ama sıklıkla indirime girerek 4200 TL'ye düşüyor. 4000TL üstüne çıkmadan başka monitör önerilerine de açığım. Genel olarak oynadığım bir oyun yok, hikayeli oyunlar ile FPS oyunlarını eşit seviyede oynuyorum. RX 6750 XT ekran kartım var. 4000 TL'nin üstüne ufak çıkışlar yapabilirim ama daha DP kablosu gibi şeyler alınacağı için bu fiyatları aşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam merakımdan soruyorum bu IPS niye bu kadar çok öneriliyor? VA herhangi bir panele direkt çöp diyorlar. Kağıt üzerinde her konuda Philips daha iyi gözüküyor 165 Hz 8bit %128 sRGB doğruluğu %92'ye yakın siyah tekdüzeliği vs.

Hocam merakımdan soruyorum bu IPS niye bu kadar çok öneriliyor? VA herhangi bir panele direkt çöp diyorlar. Kağıt üzerinde her konuda Philips daha iyi gözüküyor 165 Hz 8bit %128 sRGB doğruluğu %92'ye yakın siyah tekdüzeliği vs.

VA panellerde ghosting mevcut, bu da FPS oyunları için dezavantaj.

VA panellerde ghosting mevcut, bu da FPS oyunları için dezavantaj.

Hocam bu ghosting IPS panellerde de yok mu? Arkadaşın attığı monitörlerden Monster olanının incelemesini izlemiştim, galiba Fast IPS bir panel kullaniyor ama ghosting VA panel başka bir monitor arasındaki farkı anlayamamıştım. Yani ghosting in ne olduğunun bir tanımı var mı yoksa sadece gözle en güzel gözükeni mi seçmeliyiz.

Fast IPS diye bir panel yok ve teknolojide yok bunu belirtmek istiyorum. Sadece reklam.
IPS panellerde de ghosting olabilir. Fakat çok düşük olur ve göz görmez ya da panel sorunludur ve iade edilir.
VA panellerde daha yaygındır. Piksellerin gecikme değerinden dolayı oluşuyor. Örnek olması için aşağıya bırakıyorum.
Ayrıca bütçene 60 TL daha koy düzgün bir ürün al.

1611076253923.png

Fast IPS diye bir panel yok ve teknolojide yok bunu belirtmek istiyorum. Sadece reklam.
IPS panellerde de ghosting olabilir. Fakat çok düşük olur ve göz görmez ya da panel sorunludur ve iade edilir.
VA panellerde daha yaygındır. Piksellerin gecikme değerinden dolayı oluşuyor. Örnek olması için aşağıya bırakıyorum.
Ayrıca bütçene 60 TL daha koy düzgün bir ürün al.

Eki Görüntüle 1949278

Hocam gerçekten anlatım için teşekkür ediyorum VA panallerde daha yaygın ghosting olduğunu biliyorum. IPS gerçekten güzel bir panel. Bu piksellerin gecikmesini sıralayan bir site bulunuyor mu? Bir de 165 Hz olacak bir monitör önerir misin 5000'e kadar belki arttırabilirim bütçemi ya da 144 ile 165 Hz arasında parasına değecek fark yok diyorsanız bu LG'yi almayı düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

Hocam gerçekten anlatım için teşekkür ediyorum VA panallerde daha yaygın ghosting olduğunu biliyorum. IPS gerçekten güzel bir panel. Bu piksellerin gecikmesini sıralayan bir site bulunuyor mu? Bir de 165 Hz olacak bir monitör önerir misin 5000'e kadar belki arttırabilirim bütçemi ya da 144 ile 165 Hz arasında parasına değecek fark yok diyorsanız bu LG'yi almayı düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

Gecikmeyi sıralayan bir site yok. Bir monitörün detaylı incelemesini bulup oradan bakıyoruz. Baka baka ezberlendiği için bir monitörün ve panelinin ortalama vereceği süreyi de hesap edebiliriz. VA panel oyuncular için uygun bir panel olmaktan çıktı. Benim şahsi görüşümdür.

Öneriye gelirsek; GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA F/P bir monitördür. LG'de üzmez.

Gecikmeyi sıralayan bir site yok. Bir monitörün detaylı incelemesini bulup oradan bakıyoruz. Baka baka ezberlendiği için bir monitörün ve panelinin ortalama vereceği süreyi de hesap edebiliriz. VA panel oyuncular için uygun bir panel olmaktan çıktı. Benim şahsi görüşümdür.

Öneriye gelirsek; GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA F/P bir monitördür. LG'de üzmez.

Teşekkürler hocam Gigabyte DP kablosu vs de alınca 5 bin TL'nin üstüne çıkıyor. O yüzden LG olanın indirimini kovalayacağım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı