4000 TL Büyük Kasalı Sistem Önerisi

Nanokatolog' tan toplandı. Toplam 4050Tl. Monitörün büyük ihtimal 1080p bir monitör. 1070 o monitörle kullanılmaz. En az 2k bir monitör lazım. 1080p' de işlemcine darboğaz yapar. Bu arada Ryzen işlemcilerin Mhz değeri yüksek olan RAM' lerde performansı daha fazla oluyor.

Ryzen R5 1600
Gigabyte GA-AB350 Gaming Anakart
MSI ARMOR RX 580 8GB
Corsair Vengeance 2x8 3000Mhz Kırmızı Ledli RAM
Cooler Master MasterBox 5
EVGA 600W 80+ PSU
Toshiba P300 1T HHD

Son düzenleme:
Bütçeyi 200-300 TL aşabilirsen benim sistem de iyi ama aşamasaan Hasan Bey'in sistemi güzel. Ama PSU'nun 80+ olması şart. Kasayı CS MasterBox 5 veya Aerocool LS-5200 alabilirsin. Ben LS-5200 tercih ederim. SSD şart.

Merhabalar,
Benzer konuları sürekli açtığınızı görünce yardımcı olmak istedim. Öncelikle belirtmeliyim ki tüm sistem veya sadece herhangi bir bileşenle ilgili tavsiye isterken:
1- Bütçenizi,
2- Sitemi/Bileşeni kullanacağınız alanı, yani kullanım amacınızı,
3- Varsa özellikle istediğiniz veya istemediğiniz özellikleri, markaları,
belirtmeniz, daha hızlı ve doğru tavsiye almanıza olanak sağlayacaktır.
Bu doğrultuda, eğer sadece büyük kasa tavsiyesi istiyorsanız, saydığım noktalara dikkat ederek tavsiye isteyebilirsiniz. Diğer taraftan 4.000 TL monitör hariç sistem tavsiyem aşağıdadır:
Eki Görüntüle 228864
Sistem AM4 platformunda ve B350 chipset bir anakart üzerine toplanmış, bununla birlikte GTX 1070 ekran kartı seçilmiştir. Bu anakart üzerinde SLI desteği olmadığı için birden fazla ekran kartı kullanma düşünceniz varsa ve kesinse, RX 480/580 modellerinden bir ekran kartı veya x370 chipsetli bir anakart seçebilirsiniz.
Bir başka seçeneğiniz de i5 7500 işlemci ve H270/B250 anakart tabanında bir sistem toplamak olabilir, oyun performansları birbirine yakın olacaktır.
Son olarak sistem belleği ileride arttıracak şekilde 8 GB seçilmiştir. SSD/HDD'den herhangi biri de elinizde mevcut ise listeden çıkarılarak bütçe düşürülebilir.
Hangi site o acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı