4000 TL F/P Oto Ses Sistemi Tavsiyesi

wolf99

Hectopat
Hepinize merhaba arkadaşlar. Daha araç almadım ama noterden sonra ilk yapacağım iş olduğu için şimdiden ses sistemi hazırlıyorum. Çok bilgili olduğum söylenemez. İyi yorumlar dahilinde bir sistem dizdim. Bütçem 3000-4000 arası ama daha ucuz ama performanslı varsa aşağısına düşebilirim :D
Roadstar RDW-316RS 30 cm 1600 WATT Oto Subwoofer Kabinli Bas olarak bunu düşündüm bu fiyat aralığında Bu RMS değerinde (450RMS) ve kabinli başka bulduğumu sanmıyorum gözümden kaçmadıysa.
Soundmax Sx-600.1D Oto Amfi Mono Max Power 4000W Bas Kontrol Anfi olarak bunu buldum. Yorumları çok iyi.
JAMESON JS-8610BT USB/LCD EKRAN BLUETOOTH OTO TEYP 2020 YENİ SERİ Teyp olarak bu var. Yorumları iyi, fiyat performans ürünü.
Jameson Oto Anfi Kablo Seti 8ga JSK-8088 Kablo seti.

Şimdi geldim zurnanın zart dediği yere. Hoperlör mü Midrange mi hangisi daha iyi bir anlayamadım. 3 ürün arasında kaldım.
Pioneer TS A6977S 650 W 100 RMS 16 x 24 cm Oval Oto Hoparlör -İçinde 2 adet var toplam 1300W 800 TL gibi bir fiyatı var.
Roadstar 5 Yollu Rdh-694xr 6x9 Oval Hoparlör 500 Watt RDH 694S -2 adet var tanesi 500W Toplam 1000W ama fiyatı çok uygun 400 TL.
Soundmax Sx-mx6--300w-100w Rms--16 Cm-yeni Model- Kaliteli Profesyonel Midrange-2 Adettir. -İçinde iki adet var tanesi 300W Toplam 600W. Ama bundan 2 paket alıp 1200W sağlayabilirim.

Evet arkadaşlar biraz uzun oldu ama açıklayıcı olmasını istedim. Tavsiye ettiğiniz ya da değiştirmemi istediğiniz ürün varsa söyleyebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler.
Bu arada pandizota takmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ana ünite olarak ben olsam bu cihazı tercih ederdim:

Amfi olarak ise o amfi yerine bunu tercih ederdim. Oval hoparlörden coax olduğundan dolayı Pioneer TS-A6977S modelini tercih ederdim.
Hocam aydınlatır mısın ? Şimdi benim bass 1600W Pioneer koyarsam 1300 de ordan etti 2900 ama tavsiye ettiğin anfi 2800W diyor. Geçmesi bir sıkıntı teşkil etmez mi ? Arada 50 lira fark var ama senin attığın 2800 W benim attığım 4000 değer bence 50 TL ye

Hocam aydınlatır mısın ? Şimdi benim bass 1600W Pioneer koyarsam 1300 de ordan etti 2900 ama tavsiye ettiğin anfi 2800W diyor. Geçmesi bir sıkıntı teşkil etmez mi ? Arada 50 lira fark var ama senin attığın 2800 W benim attığım 4000 değer bence 50 TL ye
Sizin attığınız amfi mono subwoofer amfisidir. Benim attığım amfi 4 kanal AB Class bir amfi. Ufak bir modifikasyon ile sorunsuz kullanılan bir amfidir. Bu amfiye teybin RCA çıkışından direk bağlanıp amfideki RCA output iel diğer kanala girerseniz hem subwoofer hem de ovaller amfiye bağlı olur. Sub kontrol ile ön taraftan da kontrol edebilirsiniz. Tek problem teyp 2 RCA çıkışına sahip olmadığından dolayı subwoofer kontrol amfiden yapılır ve ek olarak tam besleyemez ama önceki sistemden daha kaliteli müzik dinlenir.

Sizin attığınız teybi bulamadım kaldırılmış galiba üretimden.
Olmadı bu ses sistemi takan garageler var parayı onlara verip taktırırım. Piyasadan daha fazla fiyat isteyebilecekleri ihtimali moralimi biraz bozuyor ama anlamadığım bir konu olduğu için mecbur...
Tavsiyesi olan arkadaşlar yazabilir

Sizin attığınız teybi bulamadım kaldırılmış galiba üretimden.
Olmadı bu ses sistemi takan garageler var parayı onlara verip taktırırım. Piyasadan daha fazla fiyat isteyebilecekleri ihtimali moralimi biraz bozuyor ama anlamadığım bir konu olduğu için mecbur...
Tavsiyesi olan arkadaşlar yazabilir

Önerisi olan paylaşabilir konu aktif...
Önerisi olan paylaşabilir konu aktif...
Ya tamam bu konuda bilgi sahibi az olabilir doğrudur ama bu kadar mı az ya :D
Ya tamam bu konuda bilgi sahibi az olabilir doğrudur ama bu kadar mı az ya :D
Takipteyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı