4000 TL klima önerisi

Hayır hocam sadece klimanın kendisi geliyor. Klima motoru ve klima gazı zaten pahalı şeyler ve montaja dahil olması lazım. Benim bildiğim hemen hemen her apartmanda olması lazımdı. Ama büyük ihtimalle montajı yapan ekip klima motorunu takar zaten bu kullanıcının sorumluluğunda bir şey değil diye biliyorum ama siz bunu garanti amaçlı klima montajı yapan bir yere sorun yine de. Klima montajı ve elektrikçi parası için dediğim gibi kafadan bir 350-400 lirayı gözden çıkartmanız lazım.
Klima motorunu kim sağlıyor o zaman? Aldığımız firma mı?

Klima motorunu kim sağlıyor o zaman? Aldığımız firma mı?
Kusura bakmayın hocam benim bildiğim yanlışmış. Klimayı aldığınız zaman dış ünitesiyle geliyormuş zaten ve hali hazırda bulunan dış üniteler yani bahsettiğim klima motoru, klima gazı vesaire kullanılan gaz ve diğer bir çok etken yüzünden her klimayla uyumlu olmuyormuş. Yani siz klimayı aldığınız zaman dış ünitenin ve gazının zaten kutudan çıkması gerekiyormuş. Montaj detaylarını öğrenmek için klima montajı yapan bir yere danışmanızda fayda var. Onlar dış üniteyi ve klimayı montajlayıp, vakumlama işini yapıyor. Ayriyeten evinizde daha önce klima kullanılmamışsa elektrikçi çağırıp klimaya özel bir elektrik hattı açtırmanız lazım. Yani klimanın yanı sıra klimanın montajı içinde dediğim gibi bir 400 lirayı gözden çıkarmanız lazım.

Geri
Yukarı