4000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
4000 TL
240 GB SanDisk SSD var. Artık biraz eskidi de. Okuma-Yazma oranına da bakamıyorum, geçen haftalarda mavi ekran sorununu @Ban 1s Coming hocamla çözmeye çalışırken kapandı bir daha da açamadım.
Ayrıca merak ettim bir şey var, Pollux 3T sistemde işlemcinin sonundaki "F" ne anlama geliyor?
"F" olan ile olmayan işlemcinin arasında 24 TL fark var.
F in içinde ekran kartı yok. Normal versiyonunda ekran kartı var.

Sağolun arkadaşlar. İyi ki varsınız, bugün açılan konularda en çok mesajı benim konum aldı, çko mutluyum. Eğer alırsam sizlerle de paylaşırım, "eğer" diyorum çünkü aklımda motosiklet almak gibi bir düşünce de var. Hepinize teşekkür ederim.

@BerkayZ87 Hocam bende SSD var aslında. Ben SSD'ye format atıp kullansam bir sıkıntı olur mu?
Elinde SSD varsa ne güzel, 3933 TL'ye alabiliyorsun. Elindeki SSD'yi formatlarsın yeni sisteme geçersin. Windows 10 ISO'su hazırlamayı unutma minimum 8 GB bir USB belleğin içerisine.

Aynen hocam, alırsam öyle alacağım. Hocam SSD'yi formatladıktan sonra Okuma-Yazma oranında + yönde bir değişme olur mu? Yoksa aynı mı kalır?
Şu anki sistemindeki anakart nedir? SATA II'den SATA III'e geçiş yaparsan evet, hız değerlerin artar.

SATA II 300 MB/s destekliyor maksimum, SATA III ise 600 MB/s.

Şu anda sistemde olan anakart Asus H61M-D anakarta takılıydı SSD.
Asus'un sitesi patlamasa iyiydi.

1612197675455.png

Başka sitelerden baktığım kadarıyla anakart SATA 3.0 Gb/s'ye sahip, yani SATA II. Alacağın yeni anakart SATA III yani SATA 6.0 Gb/s olacağından okuma ve yazma değerlerin artacaktır.

Asus'un sitesi patlamasa iyiydi.

Eki Görüntüle 861761

Başka sitelerden baktığım kadarıyla anakart SATA 3.0 Gb/s'ye sahip, yani SATA II. Alacağın yeni anakart SATA III yani SATA 6.0 Gb/s olacağından okuma ve yazma değerlerin artacaktır.
Aynen hocam bende Asus'un sitesini atacaktım, bakıma almışlar herhalde. Aydınlattığınız için teşekkürler hocam 😊

Geri
Yukarı