4000 TL Sistem Toplama

Z3 Plus'tan yana bir şikayeti olacağını ben düşünmüyorum. Corsair SSD önermeyi de istemezdim Endülüs, sen yarım saatte açılıyor diyene kadar. Lafın gelişi dediğini biliyorum ama, çok da aşırı geç açılmıyor artık 7200RPM ve de W8.1 64 bit sayesinde. Kullandığım laptop SSD'siz, 5400RPM HDD'ye sahip 15-16 saniye içerisinde açılıyor. Benim de bu bütçeye önerim 4690K + GTX 970 + MSI Z97 Gaming 5 olacaktı. Sasha'nın dediği gibi SSD sonradan bütçeye bağlı olarak eklenebilir. Takıldığım nokta HDD'yi çok küçümsemen. Yani sonradan değiştilmesi zor olan bir bileşen olsa anlarım da, SSD'yi bu kadar ön planda tutmanı anlayamadım. Önemli olan oyun performansı bizim için şu an.

@Sasha UKR TX3 kullanıyorum. Render aldığım zamanlar oldu, çok yük bindiren oyunları da oynadım. Ve bu zamana kadar işlemcim 65 dereceyi geçmedi. Düşük dediğiniz soğutucu bunları yapabiliyor.

@Sasha UKR TX3 kullanıyorum. Render aldığım zamanlar oldu, çok yük bindiren oyunları da oynadım. Ve bu zamana kadar işlemcim 65 dereceyi geçmedi. Düşük dediğiniz soğutucu bunları yapabiliyor.
Oyunla falan olmaz o işler, oc yap, prime 95 testi yap, bak bakalım kaç detece oluyor. Ferrariye Şahin motoru gibi..

Graphite çok mu avantajlı? Ne fazlası var Z3den? Graphite 230 da Allahın 240mm radyatör desteği bile yok.
Öndeki 120mm'lik iki fanı ile çok daha iyi hava sirkilasyonu sağlaması bir avantajdır diye düşünüyorum. Ayrıca 80+ 650W Corsair CX PSU ile gelmesi de.

Z3 Plus'tan yana bir şikayeti olacağını ben düşünmüyorum. Corsair SSD önermeyi de istemezdim Endülüs, sen yarım saatte açılıyor diyene kadar. Lafın gelişi dediğini biliyorum ama, çok da aşırı geç açılmıyor artık 7200RPM ve de W8.1 64 bit sayesinde. Kullandığım laptop SSD'siz, 5400RPM HDD'ye sahip 15-16 saniye içerisinde açılıyor. Benim de bu bütçeye önerim 4690K + GTX 970 + MSI Z97 Gaming 5 olacaktı. Sasha'nın dediği gibi SSD sonradan bütçeye bağlı olarak eklenebilir. Takıldığım nokta HDD'yi çok küçümsemen. Yani sonradan değiştilmesi zor olan bir bileşen olsa anlarım da, SSD'yi bu kadar ön planda tutmanı anlayamadım. Önemli olan oyun performansı bizim için şu an.
Her şey ekran kartında bitmiyor. SSD'yi kullanmadığını anlayabiliyorum. 4000 TL verdikten sonra konforlu ve hızlı bir bilgisayar deneyimi yaşamak ister herkes. SSD de burada devreye giriyor. Ayrıca arkadaş 4000 TL ayırmış, neden sonradan 250-300 TL daha vermek istesin ki? Onu geçtim var olan her dosyasını yedeklemesi, yeniden Windows kurması çok kolay bir iş mi? Böyle ufak detaylara takılmak doğru değil. En iyisi arkadaşa doğru yolu göstermek, bu da fikir birliğinden geçiyor.

@Sasha UKR Render işleminin ne olduğunu biliyor musun? İşlemci 1,5-2 saat kadar %100'de video işler. Aynı zamanda ekran kartınada yük biner. Birde yaptığım iş mimari render. Yani o soğutucuya kötü diyemezsin. Arkadaşıma G3258'li sistem topladım. 4,6 Ghz'e çektim. Bu soğutucuyla stabil şekilde sorunsuz çalıştı. Yani alınabilir bir soğutucu. Tabiki Hyper 212 EVO daha iyi. Ama bu soğutucu ne şahin nede vosvos. :D

@Sasha UKR Render işleminin ne olduğunu biliyor musun? İşlemci 1,5-2 saat kadar %100'de video işler. Aynı zamanda ekran kartınada yük biner. Birde yaptığım iş mimari render. Yani o soğutucuya kötü diyemezsin. Arkadaşıma G3258'li sistem topladım. 4,6 Ghz'e çektim. Bu soğutucuyla stabil şekilde sorunsuz çalıştı. Yani alınabilir bir soğutucu. Tabiki Hyper 212 EVO daha iyi. Ama bu soğutucu ne şahin nede vosvos. :D
Yok hocam, biz ne render biliriz, ne SSD kullandık, ne OC yaptık. Iyi günler.

SSD'yi kullanmadığını anlayabiliyorum.
SSD kullanmadım/kullanmıyorum demedim. Kullandığım laptopta HDD bulunuyor dedim. SSD'yi birçok kez tattım yani.

En iyisi arkadaşa doğru yolu göstermek, bu da fikir birliğinden geçiyor.
Burada haklısın. Fikir birliği yapmamız için de önce herkesin fikirlerini ortaya atması, sonra en doğru yolun bulunması gerekiyor.

Diğer değindiğin kısımda da bu rehber yardımcı olacaktır arkadaşa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her şey ekran kartında bitmiyor.
Ekran kartına abansın diğerleri önemsiz gibi bir cümle kurduğumu da hatırlamıyorum. Ayrıca bana bu bilgiyi vermene gerek yok.

Ayrıca ve ayrıca topladığın sistemleri görüyorum, beğeniyorum. Burada da topladığın sisteme kötü demedim, sadece fikrimi belirttim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı