4000 TL telefon tavsiyesi

112819

Kilopat
Öncelikle selam arkadaşlar. Bu konuyu elimde ki telefonda yaşadığım sorunlardan ötürü: (ZenFone 3) gerek güncelliğini yitirmesi, ahize sorunları ve kasada ki ciddi hasarlar yüzünden aciliyeten açtım. Öyle ki birisi beni aradığında konuşamıyorum bile kulaklık olmadan. Önceliklerim güncel bir model olması, kamera pek önemli değil çoğu zaman kullanmıyorum, ekranı IPS olmazsa güzel olur olmazsa da sıkıntı yok, batarya kapasitesi 3500MAH üzeri olsa iyi olur, arayüzü iyi olsun (çok önemli bu yüzden Xiaomi ve alt markası olan Redmi'ye pek sıcak bakmıyorum). İşlemcisi de bu fiyat bandına göre güçlü olursa gerçekten çok iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam SD860'lı POCO X3 Pro modeli vardı fakat ısınma sorunu yaşayan arkadaşlar olmuş, arayüzü hakkında bir fikrim yok bir de kamerası kaba duruyor biraz. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Bekleyip iPhone SE 2020 tercih edebilirdim lakin batarya ömrü ve ekran benim ihtiyaçlarımı kesinlikle karşılamaz o yüzden iOS hevesimi şimdilik bir kenara bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam arkadaşlar. Bu konuyu elimde ki telefonda yaşadığım sorunlardan ötürü: (ZenFone 3) gerek güncelliğini yitirmesi, ahize sorunları ve kasada ki ciddi hasarlar yüzünden aciliyeten açtım. Öyle ki birisi beni aradığında konuşamıyorum bile kulaklık olmadan. Önceliklerim güncel bir model olması, kamera pek önemli değil çoğu zaman kullanmıyorum, ekranı IPS olmazsa güzel olur olmazsa da sıkıntı yok, batarya kapasitesi 3500MAH üzeri olsa iyi olur, arayüzü iyi olsun (çok önemli bu yüzden Xiaomi ve alt markası olan Redmi'ye pek sıcak bakmıyorum). İşlemcisi de bu fiyat bandına göre güçlü olursa gerçekten çok iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam SD860'lı POCO X3 Pro modeli vardı fakat ısınma sorunu yaşayan arkadaşlar olmuş, arayüzü hakkında bir fikrim yok bir de kamerası kaba duruyor biraz. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Bekleyip iPhone SE 2020 tercih edebilirdim lakin batarya ömrü ve ekran benim ihtiyaçlarımı kesinlikle karşılamaz o yüzden iOS hevesimi şimdilik bir kenara bıraktım.

SE 2020'ye kadar arttırsanız A52 isteklerinize tam uyuyor hocam.

Bütçe SE 2020 modeline çıkabiliyorsa A52 öneririm hocam.
Ayrıca X3 Pro'nun oyun oynamayan kullanıcı için - yönleri çok fazla.
Eğer 4000 TL'nin altında kalmak istiyorsanız mi 11 Lite öneririm o bütçenin altında Xiaomi alternatifi yok zaten.
@112819
Ve bilginize POCO'da Xiaomi'nin alt markası ve aynı arayüze sahip

Bütçe SE 2020 modeline çıkabiliyorsa A52 öneririm hocam.
Ayrıca X3 Pro'nun oyun oynamayan kullanıcı için - yönleri çok fazla.
Eğer 4000 TL'nin altında kalmak istiyorsanız mi 11 Lite öneririm o bütçenin altında Xiaomi alternatifi yok zaten.
@112819
Ve bilginize POCO'da Xiaomi'nin alt markası ve aynı arayüze sahip
Evet bu markalar MIUI kullanıyor galiba. O biraz soğuttu beni arayüz sıkıntısı yaşayan çok kişi var.

Önerilen A52 modelinde kasada esneme sorunu yaşayan, bataryanın alt tarafında hafif şişkinlik yaşayan kullanıcılar gördüm inceleme videolarında. Bu biraz ikileme düşürdü evet telefonun arayüzü ve ekran kalitesi gerçekten güzel lakin estetik bir sorun yaşamam gerçekten çok can sıkıcı olur. Bu sorun herkes de oluyor mu ? Oluyorsa kısa vadede mi gerçekleşiyor uzun vadede mi ?

Önerilen A52 modelinde kasada esneme sorunu yaşayan, bataryanın alt tarafında hafif şişkinlik yaşayan kullanıcılar gördüm inceleme videolarında. Bu biraz ikileme düşürdü evet telefonun arayüzü ve ekran kalitesi gerçekten güzel lakin estetik bir sorun yaşamam gerçekten çok can sıkıcı olur. Bu sorun herkes de oluyor mu ? Oluyorsa kısa vadede mi gerçekleşiyor uzun vadede mi ?
2 gün önce A52 aldım, çerçevede herhangi bir sorun çıkmadı bende. Arayüzü gerçekten çok stabil.

Önerilen A52 modelinde kasada esneme sorunu yaşayan, bataryanın alt tarafında hafif şişkinlik yaşayan kullanıcılar gördüm inceleme videolarında. Bu biraz ikileme düşürdü evet telefonun arayüzü ve ekran kalitesi gerçekten güzel lakin estetik bir sorun yaşamam gerçekten çok can sıkıcı olur. Bu sorun herkes de oluyor mu? Oluyorsa kısa vadede mi gerçekleşiyor uzun vadede mi?

O sorunlar sanırsam ilk parti cihazlarda çıkmıştı hemen sonrasında Samsung diğer partilerde buna karşı önlemler almıştı.

Biraz şans işi gibi duruyor. Kasa veya çerçevede herhangi bir esneme olursa uğraşmamak için söyledim, ama tercih edilebilir telefon. Aslında daha güçlü işlemciye sahip olan X3 Pro gibi modeller var ama MIUI arayüzünden memnun olmayan çok büyük bir kitle var. A52 tercih edeceğim muhtemelen. Çok oyun oynayan birisi değilim sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum, 8 GB RAM (Android için pek önem sarf etmesede gerçekten iyi bir bellek boyutu) var. Sizce fotoğraf editleme, video kesme, birleştirme, 4K videoyu 1080p'ye dönüştürme gibi işlemlerde beni çok uğraştırır mı, kasma gibi sorunlar yaşar mıyım ? A52 haricinde alternatif modeller de önerebilirsiniz arkadaşlar.

Biraz şans işi gibi duruyor. Kasa veya çerçevede herhangi bir esneme olursa uğraşmamak için söyledim, ama tercih edilebilir telefon. Aslında daha güçlü işlemciye sahip olan X3 Pro gibi modeller var ama MIUI arayüzünden memnun olmayan çok büyük bir kitle var. A52 tercih edeceğim muhtemelen. Çok oyun oynayan birisi değilim sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum, 8 GB RAM (Android için pek önem sarf etmesede gerçekten iyi bir bellek boyutu) var. Sizce fotoğraf editleme, video kesme, birleştirme, 4K videoyu 1080P'ye dönüştürme gibi işlemlerde beni çok uğraştırır mı, kasma gibi sorunlar yaşar mıyım? A52 haricinde alternatif modeller de önerebilirsiniz arkadaşlar.

Saydığınız konularda kesinlikle sorun yaratmaz hocam.

Bu cihaza alternatif olarak isteklerini karşılayan sadece mi 11 Lite ve Redmi Note 10 Pro modeli var.

Bunlar hariç alternatif olarak sadece Realme 7 Pro modeli var fakat o model şu an kesinlikle F/P değil.

Geri
Yukarı