4000 TL'ye 1TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
4.000TL

slotrox

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı : ASUS DUAL RTX4060 Tİ
İşlemci: ryzen 5 5600
Anakart : ASUS PRIME B450M-K II
Ram: GSKILL 8GB (2x8GB)
SSD : CT1000P5PSSD8 : 1000,2 GB
SSD veya HDD modeli
m2
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
4.000TL bütçem var ve biraz üstüne çıkabilirim.

Sistem bilgileri.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX4060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS Prime B450M K II.
RAM: G.Skill 8 GB (2x8GB)
SSD: ALEG-750-500gcs

Gen 4 diye bir şey var tam ne olduğunu bilmiyorum. Siz biliyorsanız ricamdır, şu yönden iyi gibi bir yorum yaparsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gen 4 ise daha hızlıdır gen 3'e göre. Fakat anakartınızın PCI-e 4.0 yani gen 4 desteği yok.

Bütçeyi az aşarsanız 2 TB iyi bir SSD var:

4.000TL bütçem var ve biraz üstüne çıkabilirim.

Sistem bilgileri.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX4060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS Prime B450M K II.
RAM: G.Skill 8 GB (2x8GB)
SSD: ALEG-750-500gcs

Gen 4 diye bir şey var tam ne olduğunu bilmiyorum. Siz biliyorsanız ricamdır, şu yönden iyi gibi bir yorum yaparsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için.

Anakartın gen 4 SSD desteklemiyor.

Senin anakartın Gen4'ü desteklemiyor. Takarsın, kullanırsın ama yüksek hızda çalışmaz fakat yine ortalama bir performans alırsın. 1TB Gen4 yerine 2TB SSD alabilirsin 4000TL'ye.

Mesela ben bunun 1TB olanını kullanıyorum. Daha yüksek kapasite daha önemlidir hızdan. Bu Gen 4 değil onu da belirteyim.

Senin anakartın gen4'ü desteklemiyor. Takarsın, kullanırsın ama yüksek hızda çalışmaz fakat yine ortalama bir performans alırsın. 1TB gen4 yerine 2TB SSD alabilirsin 4000TL'ye.

Mesela ben bunun 1TB olanını kullanıyorum. Daha yüksek kapasite daha önemlidir hızdan. Bu gen 4 değil onu da belirteyim.

Peki gen 4 SSD alırsam gen 3 performansımı alırım yoksa bir iki tık fazla performans alır mıyım?

Gen 3 hızlarında kullanırsın. Gen 3 ile gen 4 arasında normal kullanımda çok az fark var. Gen4'te 3-4 saniye sistem ve oyunlar daha hızlı açılıyor o kadar. Normal bir kullanıcıysan ve bu kadar para verebileceksen 2TB SSD al bence.

Senin anakartın Gen4'ü desteklemiyor. Takarsın, kullanırsın ama yüksek hızda çalışmaz fakat yine ortalama bir performans alırsın. 1TB Gen4 yerine 2TB SSD alabilirsin 4000TL'ye.

Mesela ben bunun 1TB olanını kullanıyorum. Daha yüksek kapasite daha önemlidir hızdan. Bu Gen 4 değil onu da belirteyim.

Çöpün önde gideni P3 ve P3 Plus.

Ya bunu Gen 3 hızında kullanırsın, ya da üstteki Exceria Plus'ı alırsın. Bu daha kaliteli bir model. Exceria Plus ile arasındaki tek fark hız değil ama Exceria Plus da iyi SSD'dir, üzmez.

Çöpün önde gideni P3 ve P3 Plus.

Ya bunu gen 3 hızında kullanırsın, ya da üstteki Exceria Plus'ı alırsın. Bu daha kaliteli bir model. Exceria Plus ile arasındaki tek fark hız değil ama Exceria Plus da iyi SSD'dir, üzmez.

Peki hocam anakartım gen 3 desteklerken gen 4 alırsam anakartımda zorlanma olup bir sıkıntı yaşar mıyım donma kasma vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı