4000 TL'ye AM4 soket anakart önerisi

Mustafa Şengür

Hectopat
Selam,

• Ekran kartı; ASUS ROG STRIX 3080 white.
  • İşlemci; Ryzen 7 5800x3D.
  • 16 GB RAM 3200MHz.
  • 750W+80 PSU.
Sistem bu şekilde bu sistem için bir anakart almak istiyorum ancak tam bilgim olmadığı için sizlere sormak istiyorum. Nasıl bir anakart almam gerekiyor? 4000 TL civarı bütçem.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
X570 modellerine bakabilirsiniz. B550 alacaksanız daha uygun kartlar alabilirsiniz.

bugün ben de anakartım arızalndı sanıp modellere bakmıştım, gördüğüm kadarıyla o fiyata en iyi kart B550 modelleri

X570 modellerine bakabilirsiniz. B550 alacaksanız daha uygun kartlar alabilirsiniz.

X serisi ile b serisinin arasında ki fark nedir, zaten halihazırda B550 M-K kullanıyorum.

X serisi ile b serisinin arasında ki fark nedir, zaten halihazırda B550 M-K kullanıyorum.

Pek bir fark yok M.2 slotlarının ikisi de 4.0 galiba. Kullandığınız anakart güzel, bence yükseltmeye gerek yok.

Bir yerde bir yazı görmüştüm B550 m k anakartı bir süre değiştirmek zorunda kalıcağıma dair, işlemci bir süre sonra voltajla ilgili sıkıntılar çıkmaya başlıyormuş.

Dediğinizi ilk defa duyuyorum fakst sahip olduğunuz anakart sisteminiz için gayet yeterli. Yükseltmeye gerek yok. Bahsettiğiniz voltaj yetersizliği olursa güncellersiniz kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı