40000₺ ilk PC toplama

Bütçe
40Bin
40600TL tutuyor.
Eyvallah hocam sağol.
RM850 fiyatını hak etmeyecek kadar kötü.

İşlemci soğutucusu çok fazla ses çıkarıyor.

TD500 kasa da şu anki fiyatını hak etmiyor; hak ettiği fiyatlar 1500 civarı.

Bu 3'lü daha iyi olurdu.

Teşekkür ederim hocam.
Bunu trolüne yazıyorum fakat eskiden olsaydı git bir Tofaş al diyecektim Tofaş'lar 100 bin TL ediyor artık.
Maalesef bu hale geldik. 250cc naked var hocam, evlenene kadar idare ederim bununla😂

RM850 fiyatını hak etmeyecek kadar kötü.

İşlemci soğutucusu çok fazla ses çıkarıyor.

TD500 kasa da şu anki fiyatını hak etmiyor; hak ettiği fiyatlar 1500 civarı.

Bu 3'lü daha iyi olurdu.

Hocam önerdiğiniz şekilde güncelleme yapılırsa bütçe aşılıyor, @messinicocugu 'nun topladığı sistem daha mantıklı. R7 5700X de oyun ve yayını aynı anda yapmanın üstesinden gelecek bir işlemci. Sadece RAM 2x16 yerine 4x8 olsa göze daha çok hitap eder diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
@mhkorkun seçtiğin bileşenler gayet iyi aslında.

Belki bellek olarak Team Xtreem veya T-Force Delta tercih edilebilir. Bu bütçede 3200 MHz pek iyi olmaz.

Kasa olarak ise P500A DRGB daha mantıklı olur. Zira benzer kasalar, ancak P500'ün dahili fan avantajı var. SP120 Elite masrafını aradan çıkarır. Ayrıca tamamen beyaz olmamasından dolayı belki anakart veya ekran kartı olarak biraz daha siyah modeller tercih edilebilir. Çünkü ROG B550A'nın ve beyaz ekran kartlarının fiyatı biraz uçuk.

SSD olarak ise yukarıdaki mesajlarda paylaşılan Crucial P5 Plus tercih edilebilir.

Güç kaynağının fiyatını yanlış okumuşum. Hala benim önerim yerine 2.600₺'lik farkla @messinicocugu'nun önerdiği sistemi alması daha mantıklı.
Hocam yani sonuç olarak geneliniz, sistemi 5800x işlemci, 3080 ekran kartı, X570 anakart ile değiştirmemi öneriyorsunuz. Sadece işlemciyi değiştirsem bile benim seçtiğim sistemi gayet iyi ve yeterli buluyorsunuz doğru muyum?

@mhkorkun seçtiğin bileşenler gayet iyi aslında.

Belki bellek olarak Team Xtreem veya T-Force Delta tercih edilebilir. Bu bütçede 3200 MHz pek iyi olmaz.

Kasa olarak ise P500A DRGB daha mantıklı olur. Zira benzer kasalar, ancak P500'ün dahili fan avantajı var. SP120 Elite masrafını aradan çıkarır. Ayrıca tamamen beyaz olmamasından dolayı belki anakart veya ekran kartı olarak biraz daha siyah modeller tercih edilebilir. Çünkü ROG B550A'nın ve beyaz ekran kartlarının fiyatı biraz uçuk.

SSD olarak ise yukarıdaki mesajlarda paylaşılan Crucial P5 Plus tercih edilebilir.
Hocam o ramlerin beyazları benim de aklımda, kafamdaki tek cevap bulamadığım soru da ram hızı konusu zaten. 3200mhz ram bana yetmez mi? İncelemelere baktığımda fps açısından çok düşük farklar var, sadece birkaç fps için daha yüksek mhz rame para vermek mantıklı mı? Fps dışında bana ne gibi durumlarda daha yüksek mhz gerekir? P600Sde de 3adet 140mm dahili fan var. Rog B550A 2.200₺ civarına düşüyor indirim kovalayıp alacam zaten alırsam. Ekran kartını ise siyah seçsem, yurt dışı sistem toplama sayfalarında gördüm siyah ekran kartı beyaz plaka ile kaplanıp full beyaz sistemlerde kullanılıyor, Türkiye’de var mı bu siyah ekran kartını beyaz yapma olayı ben bulamadım da. Son olarak ssd konusunda ömrü diğerlerine göre daha az olan bir bileşen olduğu için Samsung kalite ve stabilite açısından en iyisi diye öğrendim ve bu yüzden okuma yazma hızı bir tık düşük olsa bile stabilite daha önemli diyerek 970evo plus seçtim, Crucial üzmeyecekse direkt onu alayım daha hızlı sonuçta.
@KuoNN hocam şimdi araştırınca gördüm Technopat incelemiş, P5 Ssd çok dayanıklıymış tamamdır onu da değiştirdim.

Son düzenleme:
Aynı paraya daha hızlı bellek alma imkanı olduğu için söyledim ben. Yoksa arada inanılmaz fark yok. CL değeri 16 veya 18 olması yeterli.

P600'de dahili fan yok diye hatırladığım için demiştim eğer tersi bir durum var ise iş değişir.

ROG B550A o fiyata gayet iyi.

Aynı paraya daha hızlı bellek alma imkanı olduğu için söyledim ben. Yoksa arada inanılmaz fark yok. CL değeri 16 veya 18 olması yeterli.

P600'de dahili fan yok diye hatırladığım için demiştim eğer tersi bir durum var ise iş değişir.

ROG B550A o fiyata gayet iyi.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Ekran kartı plakası konusunda bilginiz yok sanırsam?

İnternette vesaire bolca aydınlatmalı aydınlatmasız backplate satılıyor ekran kartı için. Tabii fabrikadan orjinal çıkanlar gibi olur mu, ne kadar iyi görünür tartışılır.

İnternette vesaire bolca aydınlatmalı aydınlatmasız backplate satılıyor ekran kartı için. Tabii fabrikadan orjinal çıkanlar gibi olur mu, ne kadar iyi görünür tartışılır.
Tamamdır hocam çok sağol🙏🏻
@isimsizkahraman hocam çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz artık geriye bi yandan parasını kazanıp bir yandan indirim kovalayarak sistemi kurmak kaldı😋

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı