4000TL’ye oyun odaklı sistem toplama

qqxrean

Hectopat
Anakartlar, yeni nesil işlemciler falan hakkında pek bir bilgim yok. Fakat son dönem oyunlarını kaldıracak bir bilgisayar toplamak istiyorum. Soğutma sistemleri falan hakkında da bir bilgim yok. Yardımcı olabilecek birileri var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi birazcık aştım ama olsun güzel bir sistem oldu. 2. resim far cry 5'te medium ayarlarda nasıl bir performans vereceğini gösteriyor.

Screenshot_3.png
Screenshot_2.png

Anakartlar, yeni nesil işlemciler falan hakkında pek bir bilgim yok. Fakat son dönem oyunlarını kaldıracak bir bilgisayar toplamak istiyorum. Soğutma sistemleri falan hakkında da bir bilgim yok. Yardımcı olabilecek birileri var mıdır? Teşekkürler.
Unlost'un PC'sine bakabilirsiniz.

Corsair 8GB Vengeance DDR4 2400Mhz CMK8GX4M1A2400C16 Ryzen için alınabilecek en kötü bellektir. 2400MHz CL16 değeri çok fazla ayrıca forumda da bu bellekle sorun yaşayanlar olduğu gibi, yabancı forumlarda çözüm ararken, Ryzen sistemler ile özellikle bu bellekle sorun yaşayanların çok olduğunu gördüm.​
Bellek seçiminde gecikme değerleri önemli, 2400MHz-2666MHz için CL14, 3000MHz için CL15, 3200MHz için CL16 veya daha iyi gecikme değerlerine sahip bellekler seçilmeli.​
Ayrıca @siklon dediğine katılmakla birlikte 19 Nisanı bekleyip 2. nesil Ryzen işlemcilerin piyasa çıkmasını beklemenizi tavsiye ederim.​

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı