400TL Anakart ve 1600TL Ekran kartı tavsiyesi

AirWick

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Odaları Pis Kokulardan Arındırmak!
Merhabalar Haziran'a doğru bilgisayarımı elden geçireceğim bu bağlamda anakart ve ekran kartı tavsiyesine ihtiyacım var markalar ve getirileri gibi birçok şeyi anlamıyorum maalesef ve sizlere danışmak istedim.
Anakartım için ayırdığım bütçe 300-400 civarı uzun ömürlü olsun istiyorum. (İşlemci olarak Ryzen 3 2200g ya da Ryzen 3300 almayı düşünüyorum)

Ekran kartı için 1500 liralık bir bütçe şu an kafamda belki ilgimi çeken bir öneriniz olursa 1600'e çıkabilirim. Yine uzun ömürlü olsun istiyorum.

Aslında kafamda AMD ekran kartları var daha hesaplı olduğu için ancak 570-580 ve 590 serileri ve bunların her birinin üretici firmalarının farklı olması kafamı çok karıştırıyor mesela ben bu konuyu açtığım vakit RX 590 8gb "Sapphire" 1800 lira gibi bir fiyatla indirimde eğer bu indirimi belki bir daha yakalarsam kartı alabilirim diye düşünüyorum ancak yakalayamadığımda ne yapmalıyım?

1600 TL'ye kutulu, faturalı, garantili 2. el GTX 1070'ler satılıyor. Bence bakın derim. Anakart olarak GA-AB350M öneriyorum.
Anakart tamam diyebilirim o zaman ekran kartı konusunda Haziran ayını beklemek çok daha iyi olacak anladığım kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı