400W PSU ile güncel sistem kullanılır mı?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Bilgisayar topluyorum fakat bütçe kısıtlı olduğu için kasa, PSU ve HDD almadım, elimdekileri kullanmaya karar verdim. Topladığım sistem A320M-S2H, Ryzen 5 1600,8 GB DDR4 3000MHz ve HD 7850 idi. Tüm parçalar elimde fakat güç kaynağı pek güncel olmadığı için dönüştürücü kullanmam gerektiğini fark ettim. İşlemci için 4 pin'den 8 pin'e dönüştürücü, GPU için ise Molex'den 6 pin'e dönüştürücü gerekiyor. 400W diye bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum çünkü sistemi hiçbir zaman tam performans kullanmayacağım, 1440x900 çözünürlükte kullanacağım zaten. Bu PSU'yu kullanırsam patlar mı, ya da bir sorun oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak PSU'nun Everest olması sıkıntı. Bu tarz ucuz PSU'lara çok güvenmeyin. İnternette benzer Everest PSU'lara baktım, yaklaşık 250W veriyorlar 12V kanalından, sizin PSU'nun modelini bilmiyorum ama bence ucuz ama kaliteli bir PSU satın alın.

Herhangi bir sertifikası var mı PSU'nun?
Bilmiyorum hocam, üzerinde özellikleri yazıyor sadece.
Canlı bomba var 3 2 1 derse oradan uzaklaşın :D
Ya hocam ben de Everest PSU'ya güvenmiyorum ama bu PSU'yu 1 yıldır kullanıyorum ve hiç ısınmadı, kısa devre yapmadı, sorun çıkarmadı. Şu anda bütçem resmen 0 olduğu için mecbur bunu kullanmak zorundayım.
Yani patlayacağını vs. düşünmüyorum ama bence elinizdekini 2.el platformundan satıp en azından 500 watt lık bir PSU almanızı öneririm.
İlk olarak PSU'nun Everest olması sıkıntı. Bu tarz ucuz PSU'lara çok güvenmeyin. İnternette benzer Everest PSU'lara baktım, yaklaşık 250W veriyorlar 12V kanalından, sizin PSU'nun modelini bilmiyorum ama bence ucuz ama kaliteli bir PSU satın alın.
Hocam en fazla CS oynarken Chrome falan açacağım hiçbir zaman tam güç kullanmayacağım, zaten sistemi ilk açtığım anda ekran kartına Undervolt uygulamayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı