4060 Ti 16 GB'lı sisteme işlemci ve anakart önerisi

Luxier

Hectopat
Merhaba, bugün 4060 Ti 16 GB ekran kartı aldım ancak işlemci ve anakart konularında yardıma ihtiyacım var. Şu an elimde işlemci olarak Ryzen 5 3400G, anakart olarak MSI A320M-A Pro Max DDR4 3200MHz var. İşlemciyi mutlaka yükseltmem gerektiğini biliyorum ancak anakart beni bir süre götürür mü veya yükseltmeye gerek var mı? İlk defa bilgisayar topluyorum ve konulara pek hakim değilim. Son olarak ekran kartını direkt bu sisteme taksam ekran kartına herhangi bir zarar gelir mi ya da bir sıkıntı oluşur mu?(darboğaz olacağını biliyorum hasar bakımından soruyorum.)

Bütçem şu anlık kısıtlı, anakart ile işlemciyi satıp üzerine koymayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi 5600'e yükseltip bir süre idare edip ileride overclock yapmak istediğinde anakartı değiştirebilirsin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anlık önceliğim PSU, çünkü elimdeki PSU yetersiz maalesef. Sizce temiz 2. el bir PSU alsam sıkıntı yaratır mı? Yoksa mutlaka sıfır mı almalıyım? Çok kez araştırdım bunu ve internette çoğu kişi mutlaka sıfır alınmalı diyor. Sizin düşünceleriniz nedir hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı