4070 sistem için 1080p monitör mü 2K monitör mü alınmalı?

cn0x

Zeptopat
Daha fazla  
Selam. Yakın zamanda 4070 ekran kartına sahip bir sistem topladım. Sistem hakkında bilgim olmadığı için buradan çok yardım aldım :), şimdi de monitör için danışmak istiyorum 4070 ekran kartı için 1080p mi 2K mı tercih etmeliyim arkadaşlar görüşleriniz nelerdir?

Yakın bir arkadaşım konu ile ilgili şu öneride bulundu;"1080p 100FPS alırken 2K 60a düşer" bu yorumuna istinaden kafam karıştı aklımda hep 2K monitör almak vardı sizlerin bu konuda değerli önerilerinize ihtiyacım var uygun olduğunu düşündüğünüz monitör linkleride gelirse sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

2 k kısa süre için sıkıntı yaşamazsınız ama pek uzun ömürlü olmaz. 2 k da Max kullanıcağınız süre 2 yıl ondan sonra çıkacak oyunlarda ayar kısmak zorunda kalırsınız ayar kısmaktansa 1080p ultrada oynarım daha iyi.

1080p alıp supersampling yaparsın bir süre sonrasında 1080p olarak devam edersin. 2K çok üzün ömürlü olmaz kartı değiştirmeyi düşünmüyorsan.

Selam. Yakın zamanda 4070 ekran kartına sahip bir sistem topladım. Sistem hakkında bilgim olmadığı için buradan çok yardım aldım :), şimdi de monitör için danışmak istiyorum 4070 ekran kartı için 1080p mi 2K mı tercih etmeliyim arkadaşlar görüşleriniz nelerdir?

Yakın bir arkadaşım konu ile ilgili şu öneride bulundu;"1080p 100FPS alırken 2K 60a düşer" bu yorumuna istinaden kafam karıştı aklımda hep 2K monitör almak vardı sizlerin bu konuda değerli önerilerinize ihtiyacım var uygun olduğunu düşündüğünüz monitör linkleride gelirse sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

1080p monitörün varsa 1080P'den devam et. Yoksa 2K alabilirsin fakat bence 1080p monitör alıp diğer parçalara para vermek daha mantıklı.

RTX4070'i besleyebilecek işlemci yoksa, 1080p'de darboğaz yapıyor. Ben kendim 4070 Ti kullanıyorum 3600X işlemci ile beraber 1080p'de inanılmaz drop giriyor. Bu yüzden Nvidia DSR üzerinden 1440p'de oynuyorum oyunları. Ancak RTX4070'de farklı olabilir durum. Ancak yine de 2K monitör kullanmak daha iyi, bence bu kartların ömrü 2K'da 2 yıldan fazla.

2 k kısa süre için sıkıntı yaşamazsınız ama pek uzun ömürlü olmaz. 2 k da Max kullanıcağınız süre 2 yıl ondan sonra çıkacak oyunlarda ayar kısmak zorunda kalırsınız ayar kısmaktansa 1080p ultrada oynarım daha iyi.
peki 1080p için monitör öneriniz var mı, yorumunuz içinde teşekkürler :)
1080p alıp supersampling yaparsın bir süre sonrasında 1080p olarak devam edersin. 2K çok üzün ömürlü olmaz kartı değiştirmeyi düşünmüyorsan.peki 1080p için monitör öneriniz var mı, yorumunuz içinde teşekkürler :)
açıkcası bu ekran kartını ve sistemi biraz uzun vadeli olarak topladım maddi durumuma göre o yüzden uzun bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum , 1080p için monitör öneriniz var ise yorumunuzuda alabilirim, yorumunuz içinde teşekkürler :)

2K 60FPS mi görmüşler de konuşuyorlar ki. Neyse 1080p daha iyi olacaktır.
Fiyat performans olarak 1080p öneriniz var mıdır peki , bir arkadaşım bu monitöru önermişti ; AOC

RTX 4070'e yakisan 2K. Halihazirda 1080P monitorun varsa devam et, sikinti olmaz.

İslemciniz neydi?
AMD Ryzen 5 7500F 3.70 Ghz 6 Çekirdek 38MB İşlemciim bu 2k monitörüm yok ancak 1080p alacagım sanırsam ekonomi olarakta beni rahatlatacagına karar verdim 1080p için öneriiniz var mıdır acaba :)

Geri
Yukarı