4070 vs 4070 Ti

ansa

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 Tİ
İ7 13700K
32 GB RAM
MSİ MPG Z690 CARBON Wİ-Fİ
Telefon: iPhone 15 Pro Max
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat 2 ekran kartı arasında kaldım. RTX 4070 mi alınır değer mi yoksa 4070 Ti mı alınır değer mi? Daha çok ekran kartı ağırlıklı işler yapacağımı da göz önünde bulundurursak hangisi daha mantıklı oluyor?

Arkadaşlar ben bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat 2 ekran kartı arasında kaldım. RTX 4070 mi alınır değer mi yoksa 4070 Ti mı alınır değer mi? Daha çok ekran kartı ağırlıklı işler yapacağımı da göz önünde bulundurursak hangisi daha mantıklı oluyor?

4070 Ti.

Eğer render işlerine daha fazla değer veriyorsan 4060 ti 16gb olan versiyonunu almanı tavsiye ederim. Render işleri kadar oyunda benim için önemli dersen 4070 ti alabilirsin.
Tamamdır teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için

Tamamdır teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için
Ben 3060 ti kullanıyorum ve 8gb vram bana çerez gibi geliyor. Sahne ne kadar ağırlaşırsa, ne kadar texture varsa bunların hepsi kartın belleğine yazılıyor. Vram kullanımı sınıra dayandığı zaman ise kasmalar başlıyor, aşırı hantallaşıyor, "System is out of gpu memory" gibi sıkıntılar veriyor. Her istediğimi kolay bir şekilde yapamıyorum 3d sahne içerisinde kısaca. Şu kart yerine keşke zamanında 3060 12 gb versiyonunu alsaydım diye kendime kızıyorum. En azından daha rahat ederdim. Ki 12 gb vram bile yetmeyebilir bazı durumlara göre. Oyun kısmına kıyasla 3d sahneler yapmak biraz daha sizin için önemliyse 4060 ti 16 gb versiyonunu bu yüzden tavsiye etmiştim. İhtiyaca ve yapılacak duruma göre değişiyor sistem ihtiyaçları. Örneğin ben oyun oynamadığım için dlss 3 benim için bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden 4070 ti alabilecek bütçem varsa bile bunun yerine 24 gb belleğe sahip 3090'ı tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı