40GB DDR4 3200 MHz vs 16 GB DDR5 4800 MHz

Çapkın Kont

Hectopat
Makaleler
1
Laptop arayışındayım. İki tane Lenovo marka laptop buldum, işlemcileri aynı fakat depolama ve RAM boyutları farklı. 40 GB olan 1TB, 16 GB olan 512 GB depolamaya sahip. Kullanılacak programlar işlemci ve RAM'i çok fazla kullandığı için 40GB olan daha mantıklı diye düşündüm fakat 16 GB olan daha yeni bir teknoloji. Siz ne seçersiniz?

Laptop arayışındayım. İki tane Lenovo marka laptop buldum, işlemcileri aynı fakat depolama ve RAM boyutları farklı. 40 GB olan 1TB, 16 GB olan 512 GB depolamaya sahip. Kullanılacak programlar işlemci ve RAM'i çok fazla kullandığı için 40GB olan daha mantıklı diye düşündüm fakat 16 GB olan daha yeni bir teknoloji. Siz ne seçersiniz?
Kullanım amacı nedir bütçe nedir yazarsan daha iyi öneriler yapılabilir.

Kullanım amacı nedir bütçe nedir yazarsan daha iyi öneriler yapılabilir.

Amaç: İş. Örnek verecek olursam günlük 20 tane Chrome sekmesi+Skype çalıştıracak.
Bütçe: 20.000 TL.

5-6 yıl kullanılır diye düşünüyorum. Bu yüzden işlemci ve RAM açısından güçlü bir şey bakıyorum. Alınacak bilgisayarın yerini alacağı bilgisayar i5 3.nesil işlemciye sahip :D

Baktığın 40 GB RAM'li olan sanırım 5500U işlemcili onun yerine bunu alabilrisin.

Araştırırken bu bilgisayarı buldum. Aralarında 1TB fark var o benim için önemsiz, fakat paneli TN. TN panel nasıl sizce?

Geri
Yukarı