41.000 TL'ye oyun odaklı laptop önerisi

Hem 38 k para veri hem de macun ile ugraşacagız biraz uyuz ediyor insanı ama digerlerinin önüne geçip güzel performans sunacaksa ugraşmaya da deger gibi bilemiyorum sadece tek sorun %100 macun sonrası ısınma problemi kalkacak mı?
Evet kalkacak, sen Victus gibi cihazlar alırsan 37k verip işlemcinden tam performans alamayacaksın. Üstüne stress testinde Thermal limit yiyecek.

Bu model nasıl alınır mı? Sogutması hakkında bilgisi olan arkadaş var mı ve thermal limit bulunuyor mu?

Ben de 1 aydır bu bütçelerde laptop bakıyorum, bilgisayar mühendisi arkadaşım şunu tavsiye etmişti tabii kampanya zamanı 40 bin tl idi.

Şimdi üzerine fiyat koydular kampanyayı kaçırdım. Bazı arkadaşlar da deli gibi monster alma sakın diyorlar. Kafalar karışık.

Yorumlarda da ölü piksel diyen var, ışık sızması diyen var, aşırı ısınıyor diyen var, şarj adaptörü aşırı ısınıyor diyen var, macun gerekiyor diyen var (o nasıl oluyor bilmiyorum), fan çok sesli diyen var. Alınır mı bilmiyorum bu konulardan da zerre anlamıyorum.

Son düzenleme:
Ben de 1 aydır bu bütçelerde laptop bakıyorum, bilgisayar mühendisi arkadaşım şunu tavsiye etmişti tabii kampanya zamanı 40 bin TL idi.

Şimdi üzerine fiyat koydular kampanyayı kaçırdım. Bazı arkadaşlar da deli gibi Monster alma sakın diyorlar. Kafalar karışık.

Yorumlarda da ölü piksel diyen var, ışık sızması diyen var, aşırı ısınıyor diyen var, şarj adaptörü aşırı ısınıyor diyen var, macun gerekiyor diyen var (o nasıl oluyor bilmiyorum), fan çok sesli diyen var. Alınır mı? Bilmiyorum bu konulardan da zerre anlamıyorum.

Çok ısınıyor dostum çok performanslı ama çok ısınıyor macun degişince ısınma problemi kalmıyor diyorlar ama bilemiyorum, çok bakmıyorum Monster modellere o yüzden.

Çok ısınıyor dostum çok performanslı ama çok ısınıyor macun degişince ısınma problemi kalmıyor diyorlar ama bilemiyorum, çok bakmıyorum Monster modellere o yüzden.
Şu ana kadar sana hangisi yakın geldi hocam? Önceki sayfalarda paylaşılan 4-5 modele de baktım ama bu monster modeline göre eksilerini artılarını tam bilemiyorum, özellikle işletim sistemi değişince kafa karışıyor. Dell, Lenovo ve HP paylaşılmış hangisi mantıklı geldi? Bir de 4-5 bin tl yukarıya çıkabilirim desen içine sinen bir model olur mu?

Şu ana kadar sana hangisi yakın geldi hocam? Önceki sayfalarda paylaşılan 4-5 modele de baktım ama bu Monster modeline göre eksilerini artılarını tam bilemiyorum, özellikle işletim sistemi değişince kafa karışıyor. Dell, Lenovo ve HP paylaşılmış hangisi mantıklı geldi? Bir de 4-5 bin TL yukarıya çıkabilirim desen içine sinen bir model olur mu?

Soğutma performansından dolayı HP Omen'ya da Victus almak bana daha yakın şu an, ama bu modeller de thermal limit yani işlemci kısıtlaması var mış, Victus da var ama Omen de var mı bilmiyorum, Monster de hiçbir limit yok perfomanslı cihazlar ama videolarını izledigim de çok ısınıyorlar macun degişince ısınmasının normale döndügünü söyleyenler var ama emin olamıyor insan zar atmak gibi bir şey bu, çok memnunda kalabilirsin ısınmadan dolayı nefret edip sürekli PC'nin kendisini kapatmasınıda görebilirsin, sanırım önce macun degişimi sonrası ne olup bittigini tam olarak ögrenip ona göre karar verecegim, şu an için ama 15-20 FPS az alıp ısınmadan Victus kullanmak mantıklı geliyor gibi.

Arkadaşlar bu model nasıl sizce alınır mı? Ve kasa modelini nasıl ögrenebiliriz sanırım Monster'in bazı kasa modellerinde ısınma problemi pek yok muş.

@Artoria Pendragon bu model hakkında bilginiz var mı limit kısmıyla alakalı vs sizce alınabilir mi veya 45k bütçeye ne önerirdiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı