4300 TL'ye Ryzen 5 2600 ve RX 580 sistem alınır mı?

Arkadaşlar harika bir sistem topladım ama maalesef bütçemi aşıyor. 7200 Türk Lirası'nı buluyor. Ben de tanıdığım ve beni idare edebilecek bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum. Fikir ve düşünceleriniz merak ediyorum. Örneğin hocam o para etmez ona şunu al bunu yap gibisinden de tavsiyelerinize, iyiyse neden iyi, kötüyse neden kötü olduğunu da belirtirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Hazır Sistem

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemdeki bilgisayar gayet iyi.
Geçenlerde technopat sayfalarından birinde görmüştüm. Bu sistemi alan kişi güç kaynağının çok ses yaptığını söylemişti. Sesten rahatsız oluyorsanız sizin için sıkıntı olur.

Hocam alışveriş yapmamanız gereken markalar bence şunlardır; James Donkey, Everest, Gamepower. Kasa ve PSU ise Power Boost. Bu markalardan uzak durun. Daha kaliteli markalara yönelin.

Bu sistem güzel kardeşim fakat alacağın PSU SSD HDD gibi şeyler önemli tabikide kasaya pek önem vermiyorum o zevk meselesi ekran kartı RX580 ve 570lerde tercihini asustan yana kullan fan sesi ve uzun ömürlülük açısından sapphire markalarda bobin sorunu olduğunu duydum gigabyte serisinde ise fan sesi rahatsız etti tıkırtısıda cabası o yüzden dün akşam asus aldım çok memnun kaldım sade ışığı falan yok ama premium hissini yaşatıyor arkadaş yukarıda iyi bir konuya dokanmış james donkey everest gibi markalardan uzak durmanı öneririm özellikle PSU ve SSD HDD seçimin varsın 50 lira pahalı olsun adam gibi birşey olsun gamepower 600 watt PSU ile alamadığım verimi şuan hight power 500 watt ile çok rahat alıyorum ve sıfır ses bu gibi seçimlerde tecrübeli arkadaşlara danış ben SSDyi alırken 200 liralara SSD vardı 380 liraya kingstone 120 GB 120 GB SSD'ye o rakamlar verilirmi deme inanki birkaç kere kafan ağrıdımı veriyorsun kardeşim markacılıktan ziyade isim yapmış tercih edilen ürünler herzaman en mantıklısı oluyor RAM olarak kingstone yada gskill öneririm her ikiside çok başarılı sistem toplamada bazı parçaları değiştirebiliyorsun ufak tefek değişimler yap 200 300 lira eklenir en fazla 2 3 parçada kafan rahat eder.
Arkadaşlar harika bir sistem topladım ama maalesef bütçemi aşıyor. 7200 Türk Lirası'nı buluyor. Ben de tanıdığım ve beni idare edebilecek bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum. Fikir ve düşünceleriniz merak ediyorum. Örneğin hocam o para etmez ona şunu al bunu yap gibisinden de tavsiyelerinize, iyiyse neden iyi, kötüyse neden kötü olduğunu da belirtirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Hazır Sistem
İ3 8100 işlemci düşündünmü hiç RX580 ile darboğaz yaşatmıyor hiç bilgin olsun tek çekirdek performansı çok daha iyi oluyor intellerin RX580 ile kafa kafaya işlemciye abanan oyunlarda bile kurtarıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı