43K Kasa toplama önerisi

Monitör yerine ASUS TUF Gaming VG248QG daha mantıklı olacaktır.

Hocam Ryzen çok ısınıyor ya şahsen ben şimdi toplasam intel alırdım . Iş yerinde çok çok eski bir işlemcim var ben de sizin gibi binlerce satırla uğraşıyorum SSD taktiktan sinrs neredeyse hiç takilma donma olmadı.

Hocam direkt sistemin işlemci anakartını değiştirmeniz daha güzel olur sizin için fazlası ile masraflı ve iş için kullanılacaksa 1650-1660 ekran kartının üstüne çıkılmasını pek gerekli bulmuyorum işlemci ve rami ddr4 düşürüp 5800x b550 alabilirsiniz ekran kartını da aynı şekil kısıp ssdyi 980 pro 1tb ile değiştirebilirsiniz anakart pci-e 4.0 destekliyor ofis işleri için daha hızlı ve yüksek depolamya sahip bir ssd daha çok işinize yarar sıvı soğutmayı ve kasayı da değiştirin derim kasa ve psu sıvı soğutma hakkında geçebileceğiniz modeller hakkında yorum yapmam ama işlemci olarak 5800x anakart b550 ssd 1tb Samsung 980 pro ve monitör olarak da dell gibi kaliteli markaların 75hz 2k monitörlerine yönelebilirsiniz

Hocam bu saydığınız işlemler için kendi çapımda fazlasıyla yetecek bir sistem yazayım
I5 12400f işlemci
Buna uygun ucuz bir anakart
16 GB ddr4 3200 MHz ram (2x8) olsun
Nvidia GTX 1650 ekran kartı
600 w +80 plus güç kaynağı ve mesh bir kasa sizin yillarca ofis ihtiyacınızı karsilar hocam.

Cpu boost kapat biostan. Bende de 7700x var oyunda 90 civarı geziniyodu. Boost kapatınca 60ı geçmedi daha. Aldığım Fps değişmedi de.

Hepsiburada'da 9500 liraya 7700x varken 11bin 7700 için fazla yüksek olur. Evden iş gitmek için Maserati'ye binmek gibi bu sistem.

Son düzenleme:
Ryzen çok ısınmıyor. Ön yargıları kırın lütfen. Nasıl kullandığınıza göre değişir her şey.
Bu da sıcaklık karşılaştırması. 7600 13400F'ten daha iyi bir işlemci.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…