446 puanla 458 puanlı liseye gidilir mi?

Bu sene özellikle ikinci TEOG gerçekten basitmiş. Puanların artacağını söylüyor herkes. Hevesini kırmak istemem ama girmen biraz zor gibi. Umarın hakkında en hayırlısı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iş puanla değil. Ben senelerce insanlara söylemekten bıktım. Üniversite için de lise içinde hep aynı şey. Arkadaşlar, kardeşlerim. Bu iş puanla değil! Bu iş sıralamayla. Sen 499 puan alırsın o sene 200 bin birinci olur. Sen 200 001. olursun. Her yere yetiyor bu puan dersin ama sıralamada 200 001. olduğun için hiç bir yere giremezsin. Çünkü önünde 200 bin kişi var. Senden daha iyi , senden daha önde. Önce onlar girecek ki sonra sen giresin. O yüzden yok ben bu puanı aldım yok ben şu kadar net yaptım hiç bir işe yaramaz bilgi! Üniversiteler, liseler puana göre alım yapmaz. Sıralamaya göre alım yaparlar. Sen kaç bininci olduğunu söyle bana önce, ondan sonra geçen sene o gitmek istediğin liseye girmiş olan sonuncu öğrenci kaç bininciymiş onu da bana söyle. Ona göre yorum yapayım girersin giremezsin diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı