45.000 TL beyaz sistem toplama

Bütçe
35000-45000
Bence beyaz sistemin en etkileyici faktörü ( kasa dışında, o zaten şart ) anakart, GPU, soğutucu. RAM'ler siyah olsa RGB ile kurtarılabilir, PSU çoğu kasada gözükmüyor, ben 7800x3D dizeyim diye düşünürken anakartta tek seçeneğim ROG B650-A oldu, yok da B650 D3sh alıp geçerdim. Fikriniz olursa bende merak ediyorum değerli hocam.

Beyaz anakart olarak benim de bulduğum en ucuz model bu:
Sadece GPU, kasa ve RAM olsa yine çok pahalı olmuyor fakat PSU ve anakart işin içine girerse cidden çok yüksek bir meblağ çıkıyor ortaya.

R5 7500F - 4070 Ti için o bütçelere çıkmana gerek yok hocam. Benim attığım sisteme 7 bin lira eklersen 52'ye 4070 Ti sistem alıyorsun. Bir de şeyi söyler misiniz beyaz sistem derken sadece kasa + GPU + soğutucu olsa yeter mi? Yoksa RAM ve PSU'yu da mı beyaz istiyorsunuz?
H9 elite istediğim için bildiğim kadarıyla psu görünmüyor. O yüzden gerek yok ama ram beyaz ve rgbleri soft olan bir ram olursa güzel olur.

Bence beyaz sistemin en etkileyici faktörü ( kasa dışında, o zaten şart ) anakart, gpu, soğutucu. Ramler siyah olsa Rgb ile kurtarılabilir, psu çoğu kasada gözükmüyor, ben 7800x3d dizeyim diye düşünürken anakartta tek seçeneğim rog b650-a oldu, yokda b650 d3sh alıp geçerdim. Fikriniz olursa bende merak ediyorum değerli hocam.
Aklımdaki düşünce şöyle parçaları tek tek alıp kurmayacağım. Karar verdikten sonra hepsini farklı siteler olsa dahi tek seferde alacağım. Yani aklımda tamamen bembeyaz bir sistem varken 2000-2500₺ ucuza gelsin diyip ileride neden rog almadım diye kafaya takarım diye korkuyorum. Ram gibi de değil sat yenisini tak o yüzden bence rog.

Beyaz anakart olarak benim de bulduğum en ucuz model bu:
Sadece GPU, kasa ve RAM olsa yine çok pahalı olmuyor fakat PSU ve anakart işin içine girerse cidden çok yüksek bir meblağ çıkıyor ortaya.
Psu girmiyor ama anakart asrock a620 pro rs olabilir.

Son düzenleme:
@LyningDwarf
H9 elite istediğim için bildiğim kadarıyla psu görünmüyor. O yüzden gerek yok ama ram beyaz ve rgbleri soft olan bir ram olursa güzel olur.

Aklımdaki düşünce şöyle parçaları tek tek alıp kurmayacağım. Karar verdikten sonra hepsini farklı siteler olsa dahi tek seferde alacağım. Yani aklımda tamamen bembeyaz bir sistem varken 2000-2500₺ ucuza gelsin diyip ileride neden rog almadım diye kafaya takarım diye korkuyorum. Ram gibi de değil sat yenisini tak o yüzden bence rog.
Hocam vallahi eski sistemimde sıvı soğutucuda lcd ekran, beyaz ram, beyaz rog anakart, beyaz lian li kasa, beyaz kablo, suprim x ekran kartı ile harika gözüküyordu, şimdi buna benzer bir sistem yapayım diyorum çok tutuyor vazgeçsem mi diye düşünüyorum. Hepsi siyah olsun rgb bile olmasın performans odaklı mı olsun kafasına giriyorum çünkü cidden çok tutuyor :D

@LyningDwarf

Hocam vallahi eski sistemimde sıvı soğutucuda lcd ekran, beyaz ram, beyaz rog anakart, beyaz lian li kasa, beyaz kablo, suprim x ekran kartı ile harika gözüküyordu, şimdi buna benzer bir sistem yapayım diyorum çok tutuyor vazgeçsem mi diye düşünüyorum. Hepsi siyah olsun rgb bile olmasın performans odaklı mı olsun kafasına giriyorum çünkü cidden çok tutuyor :D
Çalışıyorsan biriktir ve bence tekrardan sağlam bir kasa al 😀Malum artık daha iyi bir aktivite olmuyor.. bu arada bende modüler bir psu alıp kabloları beyaz ve hafif pembe yapmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı