450 mg kafein alınırsa ne olur?

SwindelieR

Hectopat
Daha fazla  
Şu an bir shake yaptım, içine 2.5 yemek kaşığı Türk kahvesi attım, fazla kaçırdım ve bu 450 mg kafein yapıyor. Bunu içsem ne olur? 60 kiloyum, bu arada shake 700ML.

Zararlı. Başlıca zararları kalp çarpıntısı, ellerde titreme, çok fazla düşünme düşünmeye hakim olamama... Gibi etkileri oluyor bende 600mg civarı tükettiğim zamanlarda. Ama şuan 200 hadi maks 300 mg ile sınırladım kendimi ve her gün tüketmiyorum. Şimdi daha mutluyum daha az agresifim.
😀

Tek seferlikte büyük bir yan etkisi olacağını sanmıyorum ama devamlı yoğun kafein tüketimi kemiklere zarar verir. Tek seferlikte olsa içince midende rahatsızlık olabilir. Kahveyi seyrelt.

Bir şey olmaz hocam. Genellikle günde 300 mg civarı tüketilmesi öneriliyor fakat bir kereden problem olacağını düşünmüyorum.

Ve şunu da eklemeyi unuttum:
Gece bu saatlerde kafein tüketme. Mümkünse en geç 16.00 civarlarında kahve tüketmeyi bırak. Çünkü kafeinin tamamının vücuttan atılması 10 saati buluyor.

İçmeyin. Bir yetişkin için günlük güvenli kafein dozu 400mg.

Hocam yarısını içsem olur mu kafein miktarı yarıya düşse 200-250 falan.

%90'ını içtim bir 3 saat önce hayatımda yaptığım en iyi idmandı ve hiç işlemedi titremedim normal geldi her idmanda yaparsam sıkıntı olacağını düşünmüyorum bünye sağlam çıktı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı