450 TL SSD önerisi

Bütçe
300-450 TL
Pekala, ne yönden?
Genelde fazla fazla ısınan, dayanıksız ve çabuk bozulan bir SSD olduğu için olabilir mesela. Kime sorarsanız söyleyecektir zaten problemlerini. Bir sürü kaynak, makale ve şikayet konusu da mevcut.

SSD'ler arasındaki tek fark okuma/yazma hızı mı acaba? İçindeki yarı-iletkenlerin kalitesi, kontrolcülerin kalitesi ve NAND yongalarının olması veya olmaması gibi bir sürü farklılık var. CS900 ile bu konularda daha iyi, 15 lira daha fazla verirdim ben olsam. Bu kadar yüzeysel olmayın, bilgisayar bileşenlerinin özellikleri Hepsiburada başlığında yazandan çok çok daha fazla.

Ben o kadar bu konulara hakim değilim o yüzden hızlarını karşılaştırdım.

SSD'ler arasındaki tek fark okuma/yazma hızı mı acaba? İçindeki yarı-iletkenlerin kalitesi, kontrolcülerin kalitesi ve NAND yongalarının olması veya olmaması gibi bir sürü farklılık var. CS900 ile bu konularda daha iyi, 15 lira daha fazla verirdim ben olsam. Bu kadar yüzeysel olmayın, bilgisayar bileşenlerinin özellikleri Hepsiburada başlığında yazandan çok çok daha fazla.
Pnynin 120gb ile 240gb ssdleri arasındaki tek fark hafızaları mı?

@H0melander Muhtemelen evet, kesin bir bilgim yok fakat çok ufak farklar harici olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı