4500-5000 TL Monitör Dahil Sistem Önerisi

Böyle bir sisteme 144hz monitör almazsan yazık olur, AMD alsan FreeSync teknolojili bir monitör alırdın muazzam akıcı görüntü olurdu.

Arkadaşlar vatan ve teknobiyotikten tek tek baktım pek fazla fiyat farkı olmuyor. Bilgisayarı kesin vatandan toplamaya karar verdim o konuda sıkıntım yok. En son paylaşmış olduğum sistemi büyük ihtimalle alacağım sadece sizden ek olarak bir kaç istediğim var.
Sistem dediğim gibi 4381 TL.

Ekran kartını RX480 yerine GTX1060 almayı düşünüyorum neden bilmiyorum ama GTX1060 daha çok ısındım. Marka olarak ASUS mu yoksa MSI mı almamı tercih edersiniz?

Sadece kasayı 4500 e tamamlamak istediğimi düşünürsek 120tl lik bir açık var. Siz olsanız bu açığı nereye harcardınız? Ben daha güzel bir kasa almayı tercih ediyorum. +120tl lik bir açıkla alabileceğim daha güzel bir kasa varsa ve vatan bilgisayardan link paylaşırsanız çok sevinirim.

Ve sonra olarakta bu sistem için 600-700 TL arası bir monitör önerinizi bekliyorum. Yine vatan bilgisayardan link paylaşırsanız çok sevinirim.

Sadece bu sistem üzerinden gitmek istiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

GTX 1060 alabilirsiniz, ancak RX480 öneririm. Neden? DX12 ve Vulkan'da bulunan başarısı ve DX12 ile Vulkan'ın gelecekte daha çok yaygınlaşması sayesinde çok tutulacak gibi görünüyor. Ayrıca Freesync monitörler daha ucuz. Önerim şudur:
İşlemci: İ7 6700K
Anakart: ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 (2x8) GB 2400 Mhz
Ekran Kartı: Gigabyte RX480 G1 Gaming
HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM
SSD: Samsung 850 Evo 250 GB
İşlemci Soğutucu: Silverstone AR01
Kasa: Dark N10
Güç Kaynağı: Silverstone Strider Plus 80+Bronze 750 W
Monitör: Viewsonic VX2457-MHD 1080p 75hz Freesync
Toplam 4997 TL

Teknobiyotik'ten toplandı.
Neden Gigabyte ? Baktığım bir çok incelemelerde Gigabyte RX480'in fazla ısındığı söyleniyor ama.

Bilgisayar toplayacak isen sana tavsiyem teknobiyotik tir. Vatan bilgisayar sadece bilgisayar toplamak amacı ile açılan bir kuruluş değil genel olarak teknoloji merkezidir ve buda ellerinde her ürünün bulunmayacağı anlamına gelir fakat teknobiyotik gibi sitelerin tek amacı bilgisayardır ve ellerinde hemen hemen her ürün bulunur.
Sistemin için stok fan yeterli olacaktır fakat OC yapacaksan stok fan yeterli olmayabilir.
İşlemci
Intel Skylake Core i7 6700K
Anakart
Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4 Intel Z170 3866MHz+(O.C) DDR4 ATX Anakart
Bellek
Kingston 32GB 2800MHZ DDR4 CL14 (KIT OF 4) XMP PREDATOR Ram
Ekran Kartı
Sapphire RX480 NITRO+ O.C 8GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı
HDD
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek
SSD
Kingston HyperX Savage 240GB 560-530MB/s SSD
Kasa
Dark N10 5 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Bilgisayar Kasası
Güç Kaynağı
High Power Element Bronze II 600W, 80+ Bronze Güç Kaynağı

Teknobiyotik sitesinden topladım 4560 TL civarında bir fiyatı var tabi bu işi benden daha iyi bilen biri varsa sistem üzerinde ufak oynamalar yapılabilir. Monitör konusunda bilgili değilim fakat 500 lira civarına bu sisteme gidecek bir monitör alınabilir bildiğim kadarıyla.
teknobiyotik vatandan daha pahalı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı