4500₺ monitör önerisi

Bütçe
4500₺
Panel kısmından mı bahsediyorsunuz? G244F aldım ancak ölü piksel oluştu iade edeceğim başka öneriniz varsa güncel olarak tavsiye alabilirim.

Panel kısmı değil. Comparison between: 23.8" AOC 24G2SPU, 23.8" AOC 24G2SP buradan bakabilirsin. Bazı fonksiyonları kırpılmış.
G244F HKC panelli bir monitör. Yapısal olarak hoş dursa da ben panelini beğenmedim. O yüzden öneri olarak hiç sunmadım. Tabii ölü piksel şans işi olduğu için monitörü çok kötülemek de istemiyorum.
Ölü piksel şikayeti en az aldığımız markalarda biri AOC'tur. SPU olan varyantı İtopya'da stoku kalmamış. 27 inç olanı var.
Alternatif olarak GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA bunu öneririm. Milli monitörümüz.

Üçüncü monitörü de iade ettiğimden artık bıktım ve 3100TL'ye MSI MP243X 100Hz aldım. İlk aldığım, ölü pikselli olan MP242A' dan bir tık daha iyi. O monitör iade ettiğim 3 monitör arasında görüntü olarak en göze hoş ve doğru gelen monitördü. Geldikten sonra eğer problem olmazsa yorumlarımı buraya yaparım. Gözümü rahatsız etmeyen bir ölü piksel olursa iade etmeyeceğim.

MSI MP242A'yı ölü piksel yüzünden iade ettim. Parlaklık ve renk doğruluğu gayet iyiydi.

Philips 24M1N3200ZA/00'ı ölü piksel ve beyaz dengesizliğinden iade ettim ancak renkler gerçekten göze hoş geliyordu. Sadece bir tık daha parlak olabilirmiş.

MSI G244F'i de 1 adet ölü, 1 adet stuck piksel yüzünden iade ediyorum. Renkler güzel ancak bana oversaturated geldi. Mat kaplaması parlak görüntülerde kendini biraz belli ediyor ve hafif buzlu görüntüye sebep oluyordu ancak rahatsız edecek birşey değil hele ki yeterince uzaktan bakıyorsanız dikkatinizi hiç çekmez.

MSI MP242A'yı ölü piksel yüzünden iade ettim. Parlaklık ve renk doğruluğu gayet iyiydi.

Bu monitöre bende bayılıyorum. Ofiste genel müdürün toplantı odasına aldırdım. Bütçesi olanlara öneriyorum. Nede olsa IPS panel. Ölü piksel denk gelmesi üzücü. Keşke bir şans daha verseymişsiniz.

Philips 24M1N3200ZA

Philips zaten renk konusunda şaşmaz. Grafiker arkadaşlarıma önerdiğim bir modeldir.
Yeni monitör geldiğinde haber edersiniz. Hayırlısı diyelim. 👍

Bu monitöre bende bayılıyorum. Ofiste genel müdürün toplantı odasına aldırdım. Bütçesi olanlara öneriyorum. Nede olsa IPS panel. Ölü piksel denk gelmesi üzücü. Keşke bir şans daha verseymişsiniz.

Philips zaten renk konusunda şaşmaz. Grafiker arkadaşlarıma önerdiğim bir modeldir.
Yeni monitör geldiğinde haber edersiniz. Hayırlısı diyelim. 👍
Aslında MP242A ile aşağı yukarı aynı bir model, hoparlörü daha güçlü ve MP242A 3700tl civarına geldiği için MP243X tercih ettim umarım iyi gelir. Parlaklık ve renk kalitesi oldukça iyiydi, alıştığımda 100Hz de bana yeterli olacaktır. Öneriler için çok teşekkürler. Geldiğinde zaman bulunca bir inceleme yazabilirim çünkü bu tür cihazların incelemeleri pek yapılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı