4500 TL monitör dahil sistem toplama

Bütçe
4500 TL
Intel 9. nesil alıp günü kurtaracağına Ryzen sistem alır, ileride 4. nesili de takar paşa paşa kullanır. Önü kapalı soket alınmasını tavsiye etmiyorum ben. Intel alınacaksa 10. nesil alınır, o da bu bütçe için uygun değil.

Hocam zaten sistemi 5 yıl kullansa tekrar bir sistem alır. AMD sistem alsa 5 yıl sonra kaç nesil işlemci geçecek 4. nesili takacağı ne malum?
Büyük ihtimal 2021'de zaten AM5 soket çıkacak.
İki aşağı 3 yukarı aynı şey.

Hepinize teşekkürler yanıtlar için. Bir sorum daha olacak. Bilgisayar toplamak zor bir iş mi? Daha önce hiç toplamadım. Yıllardır bilgisayar almak istediğim için parçalara zarar gelir diye tedirginim.

Hepinize teşekkürler yanıtlar için. Bir sorum daha olacak. Bilgisayar toplamak zor bir iş mi? Daha önce hiç toplamadım. Yıllardır bilgisayar almak istediğim için parçalara zarar gelir diye tedirginim.

Technopat'ta bunun hakkında çok rehber var fakat risk size ait. Çok büyütülecek bir şey yok sadece tak çıkar,montaj yapıyorsunuz.

Hocam düşündüm de ben bilgisayar toplamayı beceremem. Şu sistemi aşağıdaki yükseltmelerle alsam nasıl olur?
Ryzen 3 1200 >> Ryzen 5 1600
Gtx 1650 >> Gtx 1650 Super
Monitör olarak da LG 22MK400H

Şu sisteme bakın bütçenizi 130 TL aşıyor ama sıkıntı olmaz sanırım
RAM'in birisini çıkartıp HDD alabilirsiniz SSD'nin yanına
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu da attığım sistemin biraz kötüsünün oyun testi

Yeni konular

Geri
Yukarı